joomla templates top joomla templates template joomla

Osoby głuche, niesłyszące czekały na to od dawna. Tłumacz migowy Urzędu Miejskiego w Grudziądzu pomoże interesantom, będzie tłumaczył konferencje, komunikaty, relacje, pomoże w komunikacji z pracownikami

info: UM/Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

Od marca osoby głuche, podczas załatwiania swoich spraw w Urzędzie Miejskim w Grudziądzu, mogą skorzystać z pomocy tłumacza migowego. Pracownik będzie tłumaczył m.in. konferencje, komunikaty czy relacje z wydarzeń, a także pomagał w komunikacji z pracownikami Ratusza i jednostek podległych.
 
 
Od marca osoby niesłyszące oraz ich bliscy dopełnią formalności urzędowych przy pomocy tłumacza migowego. Problem głuchoty dotyczy wielu rodzin z regionu grudziądzkiego. Chcemy, aby również ta grupa społeczna czuła się ważną częścią naszego miasta. 
 
Tłumacz migowy będzie do dyspozycji mieszkańców w poniedziałki, środy i czwartki od 7:30 do 14:30, we wtorki od 7:30 do 15:00 oraz w piątki od 7:00-13:30. 
 
 
Pomoże zarejestrować samochód, zgłosić narodziny dziecka, przetłumaczy urzędowe pismo czy po prostu pomoże w komunikacji między urzędnikami a osobami niesłyszącymi.
 
- Osoba głucha, która chce skorzystać z takiej pomocy, powinna przed wizytą w Ratuszu napisać sms na numer telefonu 885 887 045, bądź maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Może także bezpośrednio zgłosić się w Urzędzie Miejskim przy ulicy Ratuszowej 1 w budynku D w pokoju 23. Prosimy o kontakt w godzinach pracy tłumacza - 
 
 
Świadczenie będzie bezpłatne i realizowane podczas wizyty osoby uprawionej w siedzibach Urzędu Miejskiego w Grudziądzu lub w jednostkach podległych.
 
Ewa Cieślakowska jest pracownikiem Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych. Jest tłumaczem migowym oraz dzieckiem CODA, co oznacza słyszące dziecko niesłyszących rodziców. Ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie zawodowe w pracy w instytucjach publicznych. Posiada niezbędne kwalifikacje do wykonywania tego zawodu i odbyła kurs organizowany przez Społeczne Stowarzyszenie Inwalidów Słuchu i Ich Przyjaciół ZG Warszawa. Znajduje się na liście tłumaczy polskiego języka migowego Wojewody Kujawsko-Pomorskiego.