joomla templates top joomla templates template joomla

Wynagrodzenie za okres strajku nie obowiązuje? W Grudziądzu miasto wyłoży z „własnej kieszeni” na pensje dla nauczycieli. Dzięki temu mogą strajkować nawet do wakacji - bez uszczerbku na finansach - zapewnił Maciej Glamowski

R.Ż/eSerwis.info; info: facebook/Maciej Glamowski włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

Wynagrodzenie za okres strajku nauczycielom nie przysługuje .. chyba, że … samorząd wyłoży pieniądze z własnej kieszeni. Tak będzie właśnie w Grudziądzu. Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski zapewnił dzisiaj nauczycieli, że zapłaci im z kasy miejskiej uposażenie. 
 
 
Na profilu Prezydenta Grudziądza możemy przeczytać:
 
- „Państwa środowisko zawodowe bardzo solidarnie upomniało się o swoje słuszne racje. Jako prezydent Grudziądza oczywiście stoję przed dużym wyzwaniem zapewnienia w czasie strajku bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży, niemniej jednak przesyłam Państwu wyrazy mojego zrozumienia przedstawionych postulatów płacowych oraz szacunku z zawodu, któremu oddali Państwo swoje serca. W pamięci przywołuję wiele postaci moich nauczycieli, profesorów. W dużej mierze to dzięki nim zdobyłem wykształcenie, ale też zostałem ukształtowany jako świadomy człowiek. Taki dług wdzięczności wobec swoich dawnych wychowawców ma przecież każdy! Państwa praca jest misją. Państwa Praca jest wielką odpowiedzialnością, bo do przedszkoli i szkół trafiają nasze ukochane dzieci, którym – jako rodzice – wszyscy chcemy zapewnić jak najlepszą przyszłość. A przecież nie powierza się swojego największego skarbu komuś, do kogo nie mamy zaufania, kogo nie cenimy… Właśnie z tych powodów całym sercem stoję w tych trudnych chwilach po stronie środowiska nauczycieli. Życzę wytrwałości. Mogą Państwo liczyć na moje wsparcie, jako Prezydenta Waszego miasta”
 
 
W dalszej części oświadczenia czytamy: 
 
- „Już teraz zapewniam, że Państwa uposażenie nie zostanie pomniejszone o stawki za dni, w których będą Państwo protestować” - 
 
Na zakończenie prezydent Maciej Glamowski napisał:  
 
Ufam, że Państwa zawód będzie nie tylko szanowany, ale wręcz elitarny ze względu na wartości, którym Państwo służą. Ponadto jestem przekonany, że Państwa praca zostanie należycie wynagrodzona w wymiarze finansowym”