joomla templates top joomla templates template joomla

Termomodernizacja I Liceum Ogólnokształcącego, II Liceum Ogólnokształcącego oraz Centrum Kształcenia Praktycznego

info: Urząd Miasta, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

Projekt pn. „Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej w ramach OSI Grudziądz - etap II” przeszedł pozytywnie ocenę Urzędu Marszałkowskiego i został wpisany na listę zadań kwalifikujących się do dofinansowania. Całkowita wartość inwestycji szacowana jest na ok. 5,8 mln zł, w tym unijne wsparcie wynieść może ok. 4,1 mln zł.
 
Zaplanowano termomodernizację budynków użyteczności publicznej: I Liceum Ogólnokształcącego, II Liceum Ogólnokształcącego oraz Centrum Kształcenia Praktycznego. 
 
Celem projektu jest zwiększenie efektywności energetycznej obiektów. Realizacja prac pozwoli na ograniczenie strat ciepła. Roboty obejmować będą m.in. izolację termiczną ścian, stropodachów, a także wymianę stolarki okiennej, drzwiowej i instalacji centralnego ogrzewania wraz z systemem automatycznego sterowania.
 
 
Warto dodać, że projekt został przewidziany do współfinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 3.3 Efektywność energetyczna w sektorze publicznym i mieszkaniowym, Schemat: Modernizacja energetyczna budynków publicznych - w ramach polityki terytorialnej, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko–Pomorskiego na lata 2014-2020.