joomla templates top joomla templates template joomla

Związki zawodowe MZK poparły działania Prezydenta Grudziądza i negatywnie oceniły decyzję Wójta Gminy Grudziądz o wypowiedzeniu porozumienia i powierzeniu obsługi komunikacji zbiorowej Arrivie

info: UM/Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

 
Grudziądzkie związki zawodowe, związane z komunikacją i transportem, wystąpiły z otwartym listem do Prezydenta Grudziądza Macieja Glamowskiego i Radnych Rady Miejskiej, w którym popierają działania samorządu związane z miejskim przewoźnikiem.
 
Reprezentacja związków zawodowych działających w Miejskim Zakładzie Komunikacji Sp. z o.o. w Grudziądzu napisała list otwarty na temat poparcia działań prezydenta i radnych o rezygnacji z świadczenia usług przewozowych w naszym mieście przez Arriva Bus Transport Polska Sp. z o.o.
 

Z listem otwartym zwróciły się: Związek Zawodowy Inżynierów i Techników, Ogólnopolski Związek Zawodowy Kierowców i Motorniczych, Związek Zawodowy Pracowników Komunikacji Miejskiej w RP oraz NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” Komisja Zakładowa. Jakość świadczonych usług przez niemiecką spółkę nie była ich zdaniem na wysokim poziomie. Tym bardziej, że: – Jako miejski przewoźnik umiejętnie godzimy interesy spółki, pracowników oraz miasta, wspomagając obniżkę kosztów zadań letniego i zimowego utrzymania dróg czy opieki nad bezdomnymi zwierzętami – czytamy w liście.

Związki negatywnie oceniają również decyzję Wójta Gminy Grudziądz Andrzeja Rodziewicza o wypowiedzeniu porozumienia międzygminnego i powierzenia obsługi komunikacji zbiorowej spółce zewnętrznej Arriva bez przetargu. Grudziądzka spółka została z postępowania wykluczona, a warunki, które zostały przedstawione, wykluczały także innych przewoźników lokalnych.
 

Prezydent Maciej Glamowski oraz Radni Rady Miejskiej reprezentują problem przez pryzmat interesu mieszkańców oraz spółki komunalnej.

- Dobro mieszkańców zostało zabezpieczone, dlatego że utrzymaliśmy kursy do miejsc pracy grudziądzan, zwiększyliśmy od nowego roku liczby kursów, które funkcjonują na terenie miasta Grudziądza, a także zadbaliśmy o interes spółki miejskiej. Wspieramy lokalne spółki, gdyż są one własnością wszystkich mieszkańców Grudziądza – mówi Prezydent.