joomla templates top joomla templates template joomla

Lekkoatleci z Centrum Rehabilitacji im. ks. Biskupa Jana Chrapka rozpoczęli sezon od startu w Mistrzostwach Polski Juniorów w Kozienicach oraz zawodach w Paryżu

T.W./eSerwis.info; info: Urząd Miasta, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz sport

 
Lekkoatleci z Centrum Rehabilitacji im. ks. Biskupa Jana Chrapka dobrze rozpoczęli sezon.  Startowali w Mistrzostwach Polski Juniorów, które odbywały się w Kozienicach oraz w międzynarodowych zawodach w Paryżu - Handisport Open Paris 2017. 
 
Hubert Szuba (klasa startowa T37) zdobył 3 medale - złoty w biegu na 100 i 200 m oraz srebrny w biegu na 800 m.
 
 
 
Wiktor Walasiewicz ( klasa startowa F42) zdobył złoto w rzucie dyskiem oraz zajął czwarte miejsce w pchnięciu kulą oraz piąte miejsce w rzucie oszczepem. Był to bardzo udany start juniorów, biorąc pod uwagę, że zawodnicy Ci debiutowali w zawodach rangi mistrzowskiej.
 
 
Z kolei Kamil Gniadek (klasa startowa F46) oraz Klaudia Maliszewska (klasa startowa F35) wzięli udział w zawodach we Francji w ramach World Para Athletics 2017 Grand Prix. Klaudia Maliszewska dwukrotnie stawała na najniższym podium - w rzucie dyskiem oraz w rzucie oszczepem.
 
Zawody te były ostatnią okazją do uzyskiwania minimów kwalifikacyjnych do Mistrzostw Świata w Londynie (14 -23 lipca) oraz w przypadku Kamila Gniadka - do Mistrzostw Świata Juniorów, które odbędą się w Nottwil (3-6 sierpnia). Przed zawodnikami jeszcze bardzo ważny start w Mistrzostwach Polski w Białymstoku, które odbędą się w terminie 23-25 czerwca.
 
W Mistrzostwach Polski wystartuje jeszcze czołowa zawodniczka Centrum Rehabilitacji - Natalia Jasińska (T37) oraz Łukasz Sulerzycki (F/T37). Trenerem zawodników jest Grażyna Chochliuk. 
 
 
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież