joomla templates top joomla templates template joomla

Dotacje dla klubów sportowych działających w Grudziądzu. Do konkursu przystąpiło dziesięć klubów, z tego UKS „Rotmistrz” nie otrzymał dofinansowania, natomiast KS „Stal” nie spełnił wymogów formalnych

info: UM, Grudziądz; fot: Agencja/eReporter24 włącz . Opublikowano w Grudziądz sport

Prezydent przyznał dotacje dla klubów sportowych działających na terenie Grudziądza. Pierwszy z trzech konkursów zaplanowanych w tym roku został rozstrzygnięty. 
 
 
Na zadania po nazwą „Rozwój sportu prowadzonego na szczeblu krajowym lub międzynarodowym w określonej dyscyplinie sportu w 2020 r.” w budżecie miasta Grudziądza została zaplanowana kwota 290 tys. zł.
 
Zgodnie z zapisami uchwały Nr LVIII/98/10 Rady Miejskiej Grudziądza z dnia 27 października 2010 r. dotacje celowe mogą uzyskać kluby sportowe działające na terenie Grudziądza niezaliczane do sektora finansów publicznych i niedziałające w celu osiągnięcia zysku, realizujące cel publiczny z zakresu sportu.
 
 
Co przez to rozumiemy? Działalność klubów powinna wpływać na poprawę warunków uprawiania sportu przez zawodników klubów sportowych,  prowadzić do osiągnięcie wyższych wyników sportowych przez zawodników, wpływać na poprawę kondycji fizycznej i zdrowia psychicznego mieszkańców poprzez uczestnictwo w aktywnym stylu życia, aktywizować i upowszechniać sport i aktywny stylu życia, umożliwiać dostęp do różnorodnych form aktywności sportowej jak największej liczbie mieszkańców Grudziądza.
 
Najwyższą kwotę dotacji, czyli 90 tys. zł przyznano Międzyszkolnemu Klubowi Sportowemu, 80 tys. zł otrzyma Autonomiczna Sekcja Tenisa, 65 tys. zł dotacji przyznano ALKS „Stal”, następnie 35 tys. zł otrzyma Klub Wioślarski „Wisła”. Kwotą 7 tys. zł miasto wesprze Towarzystwo Sportowe ,,Koset” Grudziądz, a po 5,5 tys. zł otrzymają Grudziądzki Klub Pływacki „Orka” oraz Uczniowski Klub Sportowy „Ruch”, 2 tys. zł otrzyma Klub Sportowo – Turystyczny ,,Elektryk”. 
 
Do konkursu przystąpiło łącznie dziesięć klubów sportowych. Uczniowski Klub Sportowy „Rotmistrz” nie otrzymał dofinansowania, natomiast Klub Sportowy „Stal” nie spełnił wymogów formalnych.