joomla templates top joomla templates template joomla

Dotacje rządowe dla 10 grudziądzkich stowarzyszeń oraz klubów sportowych w ramach programu "KLUB". 10 tysięcy złotych dla klubów jednosekcyjnych i 15 tysięcy dla klubów wielosekcyjnych

info: UM/Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz sport

 
10 grudziądzkich stowarzyszeń oraz klubów sportowych otrzymało dotację rządową w ramach programu "KLUB". Nabór wniosków na realizację zadań w 2020 roku ogłosiło Ministerstwo Sportu i Turystyki.  
 
4894 klubów sportowych z całej Polski otrzyma wsparcie z Ministerstwa Sportu w ramach Programu „Klub” 2020. Wśród nich znalazło się 10 grudziądzkich klubów.
 
 
Wnioski o dofinansowanie w ramach Rządowego Programu „KLUB” mogły składać małe i średnie kluby sportowe. Program skierowany jest do klubów sportowych, które działają w formie stowarzyszenia lub związków stowarzyszeń. W ramach programu wsparcie w wysokości 10 tysięcy złotych otrzymują kluby jednosekcyjne, a 15 tysięcy kluby wielosekcyjne. Do klubów z całej Polski trafi łącznie ponad 54 miliony złotych.
 
- W tym roku na realizację Rządowego Programu „KLUB” zaplanowaliśmy rekordowy budżet. Dzięki temu wsparcie trafi do wszystkich klubów, których wnioski spełniły wymogi formalne – to blisko 4 900 lokalnych środowisk sportowych w całej Polsce. 
 
Jednocześnie w ramach tegorocznej edycji istnieje możliwość wyboru nowego modelu finansowania, jakim jest przeznaczenie 100% dofinansowania na wsparcie pracy trenerów – powiedziała Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.
 
Dotację rządową otrzymało 10 grudziądzkich klubów sportowych:
 
- TS Koset
- Uczniowski Klub Sportowy Nike Grudziądz
- Uczniowski Klub Sportowy Tandem Grudziądz
- Klub Sportowy Stal Grudziądz
- Grudziądzki Klub Shorin-Ryu
- Grudziądzki Klub Pływacki Orka
- Uczniowski Klub Sportowy Ruch
- Autonomiczna Sekcja Koszykówki BasketStal
- Międzyszkolny Klub Sportowy
- Miejski Klub Sportowy „Start”