joomla templates top joomla templates template joomla

Dwóch zawodników Klubu Wioślarskiego „Wisła” Grudziądz - Mateusz Wilangowski oraz Marta Wieliczko, stanęli na podium zawodów II Pucharu Świata

info: Urząd Miasta, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz sport

W dniach 21 - 23 czerwca w Poznaniu odbył się II Puchar Świata w wioślarstwie. W imprezie wystąpiło 13 polskich osad w tym dwóch zawodników Klubu Wioślarskiego „Wisła” Grudziądz - Mateusz Wilangowski oraz Marta Wieliczko, którzy stanęli na podium zawodów. Medalistom, trenerom oraz prezesowi KW „Wisła” Henrykowi Wichrowskiemu kolejnych już sukcesów pogratulował Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski.
 
 
Osada czwórki mężczyzn w składzie z Mateuszem Wilangowskim, Mikołajem Burdą, Marcinem Brzezińskim i Michałem Szpakowskim wywalczyła brązowy medal z czasem 06:19.60. W finale A polskich wioślarzy wyprzedzili Australijczycy (06:16.46) i Włosi (06:18.59).
 
Marta Wieliczko wraz z koleżankami z reprezentacji Polski: Agnieszką Kobus-Zawojską,  Marią Springwald i Katarzyną Zillmann zdobyły srebrny medal z czasem 06:42.38. Na finiszu Polkom udało się obronić przed goniącymi je Niemkami (06:42.89). Wygrała osada czwórki kobiet z Chin (06:38.24).
 
 
Łącznie polskie osady wywalczyły cztery medale: złoty, dwa srebrne i brązowy. To był szósty Puchar Świata rozegrany w Poznaniu. Do zawodów zgłosiło się 863 zawodników z 45 krajów świata.
 
Inne osiągnięcia zawodników:
 
Mateusz Wilangowski – medalista Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy, Mistrzostw Polski, uczestnik Igrzysk Olimpijskich – 5 miejsce 
 
Marta Wieliczko – medalistka Mistrzostw Świata, Pucharu Świata, Mistrzostw Europy oraz Mistrzostw Polski
 
Trenerem Marty Wieliczko jest Jakub Urban, który jest również trenerem kadry narodowej wioślarzy. Trenerem Mateusza Wilangowskiego jest Krzysztof Zieliński.