joomla templates top joomla templates template joomla

Weronika Folmer reprezentująca Klub Sportowo-Turystyczny Elektryk Grudziądz zdobyła złoty medal 18. edycji Volvo Gdynia Sailing Days w Gdyni

info: Urząd Miasta, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz sport

 
Weronika Folmer reprezentująca Klub Sportowo-Turystyczny Elektryk Grudziądz zdobyła złoty medal 18. edycji Volvo Gdynia Sailing Days w Gdyni. W ramach zawodów rozegrane zostały również Mistrzostwa Polski.
 
Zawodniczka zwyciężyła w sprincie w klasie Laser Radial. Za nią w ostatecznej klasyfikacji Mistrzostw Polski znalazły się Katarzyna Harc - TS Kuźnia Rybnik - oraz Zofia Kotowska - ŻMKS Poznań. 
 
 
 
Podczas tegorocznego festiwalu żeglarskiego Volvo Gdynia Sailing Days przeprowadzono po trzynaście wyścigów w ramach mistrzostw Polski w sprintach w klasach Laser Standard i Laser Radial. 
 
W rywalizacji kobiet ścigało się jedenaście zawodniczek, a z końcowego zwycięstwa cieszyła się 18-letnia Weronika Folmer, która tylko raz mijała linię mety jako pierwsza i dokonała tego w najważniejszym wyścigu, bo w finale. 
 
We wcześniejszym półfinale młoda żeglarka zajęła miejsca drugie oraz trzecie. Organizatorem regat był Polski Związek Żeglarski przy współpracy z Gdyńskim Centrum Sportu.
 
 
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież