joomla templates top joomla templates template joomla

Grudziądz jest kolebką kolarstwa. Na zakończenie sezonu Prezydent spotkał się z młodymi zawodniczkami klubu ALKS „STAL”

info: UM/Grudziądz; fot/video: Agencja/eReporter24 włącz . Opublikowano w Grudziądz sport

 
Grudziądz słynie z wybitnych sportowców. Wśród nich są bezwątpienia kolarze. Dzisiaj prezydent spotkał się z młodymi zawodniczkami klubu ALKS „STAL”.
 
Wrześniowa wizyta kolarzy w Ratuszu oznacza zakończenie sezonu. 10 września, prezydent Maciej Glamowski, spotkał się z wyróżnionymi kolarkami oraz trenerami Autonomicznej Ludowej Kolarskiej Sekcji „STAL” Grudziądz. W spotkaniu uczestniczyli także Prezes ALKS Stal Adam Sieczkowski oraz Sekretarz ALKS STAL Zdzisław Zarębski.
 
 
- Jesteście przykładem prawdziwych sportowców, którzy wkładają w to całe swoje serce, a sport oprócz sposobu na życie jest także wielką pasją. Jesteście ambasadorami Grudziądza. Startujecie w wielu zawodach w Polsce i w całej Europie, a także bierzecie udział w zgrupowaniach, na których reprezentujecie nasze miasto. Jestem bardzo dumny i myślę, że zawodniczki i ich osiągnięcia są chlubą dla wszystkich mieszkańców Grudziądza – mówił podczas konferencji prezydent Maciej Glamowski.
 
 
Podopieczne Wiesława Młodziankiewicza i Rafała Osiaka w tym roku wielokrotnie stawały na najwyższym podium. Wśród złotych medalistek tegorocznych Mistrzostw Polski w kolarstwie znalazły się cztery juniorki i pięć juniorek młodszych: Maja Tracka, Natalia Głowacka, Kaja Bonas, Zuzanna Chylińska, Eliza Rabażyńska, Wiktoria Milda, Iga Wiklińska, Julia Włodarzyk i Karolina Urban. Prezydent Maciej Galmowski wręczył dziewięciu wybitnym kolarkom podziękowania. Złożył również gratulacje trenerom oraz prezesowi i sekretarzowi klubu.
 
 
– Ten medal Mistrzostw Polski był dla mnie samej wielkim zaskoczeniem, ale jednocześnie przyniósł też radość i świadomość tego, że wykonałam naprawdę dobrą pracę. Było to jedno z moich największych marzeń, żeby pokazać się z dobrej strony nie tylko na torze, ale także na szosie. Podczas tego wyścigu poczułam pewność siebie. Otworzyłam się bardziej na to, że mogę to zrobić, że mogę odjechać, wygrać i podnieść ręce do góry, krzyknąć, rozpłakać się. Po prostu poczuć to, czego już dawno nie czułam przez bieżącą kwarantannę – podsumowała swoje ostatnie osiągnięcia Wiktoria Milda.
 
Młode zawodniczki, które na co dzień uczą się w V Liceum Ogólnokształcącym w klasie o profilu sportowym, wywalczyły złote medale m.in. na Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Szosowym w Busko-Zdroju, Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Torowym w Kaliszu czy podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polskich w Konkurencjach Olimpijskich w Pruszkowie. Kolarki zajmowały także wysokie pozycje w Międzynarodowych Kryteriach Ulicznych czy w Ogólnopolskich Wyścigach Kolarskich.
 
 
– Rok 2020 był rokiem szczególnym ze względu na panującą pandemię, ale dla nas jest rokiem szczególnym jeśli chodzi o sukcesy. Zdobyte medale to efekt pracy wielu trenerów, zawodników całego sztabu szkoleniowego i mechaników – mówił Prezes Klubu Adam Sieczkowski.
 
Aktualnie zawodniczki przygotowują się do Mistrzostw Europy, które odbędą się w Bułgarii na początku października.
 
Miasto dba o zaplecze socjalne i treningowe dla sekcji kolarskiej. Trwają prace wykończeniowe w siedzibie klubu. W ciągu najbliższych miesięcy remont zakończy się i zawodnicy będą mogli korzystać z nowego i rozbudowanego miejsca do treningów.