joomla templates top joomla templates template joomla

Grudziądzanie najlepsi w województwie. Drużyna Akademi Piłkarskiej Olimpii wygrywa Wojewódzki Finał o Puchar Prezesa K-PZPN 2020 w Bydgoszczy

Agencja/eReporter24, info/foto/facebook/youtube: Olimpia Grudziądz 2009 Pro włącz . Opublikowano w Grudziądz sport

W Bydgoszczy spotkało się 8 najlepszych drużyn w województwie, które wygrały w rundzie jesiennej Ligę Orlika oraz turnieje preeliminacyjne. Zespół z Grudziądza rozpoczął Turniej finałowy od pewnej wygranej z Lechem Rypin 2:1, a w kolejnej potyczce zremisował z gospodarzem BKS Bydgoszcz 1:1. W ostatnim spotkaniu drużyna wygrała spotkanie z Wisełką Fordon 2:0 i zapewniła sobie 1 miejsce w grupie.

W meczu finałowym z MUKS Bydgoszcz emocje sięgają zenitu, młodzi grudziądzanie wygrywali do przerwy 1:0 po golu z rzutu wolnego Maksa Dziełaka.

W drugiej połowie zespół stracił bramkę co spowodowało konieczność dalszej walki w rzutach karnych, które zdecydowały o zwycięstwie.

- Doskonała postawa bramkarza Alana Hallmanna oraz trafione karne Bartka Więcka i kapitana Maksa Dziełaka dały sukces zespołowi z Grudziądza i Mistrzostwo Województwa -

Zawodnicy oprócz Pucharu drużynowego zostali również wyróżnieni indywidualnie:

Alan Hallmann - najlepszy bramkarz turnieju.
Filip Nowacki - król strzelców turnieju.

W skład mistrzowskiego zespołu prowadzonego przez trenerów Sebastiana Śniecia i Tomasza Kurkowskiego weszli następujący zawodnicy: Maks Dziełak (C), Alan Hallmann, Filip Nowacki, Filip Kwaśniewski, Szymon Stachurski, Safin Kader, Franek Wolski, Jakub Sowa, Bartek Więcek, Daniel Aleksandrowicz, Piotr Zieliński, Mikołaj Marks.

W nagrodę drużyna pojedzie do Warszawy, gdzie wezmą udział w ogólnopolskim turnieju o Puchar Prezesa PZPN.