joomla templates top joomla templates template joomla

Jest zwycięstwo! MKS Grudziądz nie składa broni o utrzymanie w lidze pokonując Polski Cukier Pomezanię Malbork 29:24

R.Ż/eSerwis.info; fot: Agencje/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz sport

27 kolejka rozgrywek ligowy pozytywna dla zespołu z Grudziądza. Wygrana w Malborku zarówno w pierwszej jak i w drugiej połowie pokazuje, że zespół nadal ma duży potencjał

W 27 kolejce grudziądzcy szczypiorniści udali się do Malborka z myślą zdobycia punktów, tym bardziej, że tuż przed zawodami znali wynik Gwardii Koszalin - zwycięstwo nad Płockiem .

Pierwsze minuty spotkania nie zapowiadały niespodzianki jaką sprawili grudziądzanie, zawody wyrównane chociaż zawodnicy obu zespołów nie ustrzegli się błędów w ataku, skutecznością razili z obu stron.

Druga część spotkania to szybko objęte prowadzenie grudziądzan, po bramkach Kruszewskiego, Prietza i Orłowskiego prowadzimy 15 – 18 od 40 min kiedy na tablicy widniał wynik 17 – 20 to grudziądzanie kontrolowali wynik w 49 min prowadzimy już 21 – 25.

Przewaga mogła być wyższy, ale nie MKS nie żucił karnych - Pożoga i Rozwadowski mylą się z 7 metrów.

Grudziądzanie obecnie są w trudnej sytuacji w tabeli, ale walczą i chcą wygrywać nawet z zespołem wyżej notowanym w tabeli. Pochwalić trzeba zespół, że mimo znanego wyniku w Koszalinie - dla grudziądzan niekorzystny - nie zniechęciło zawodników do walki o zwycięstwo, wręcz odwrotnie. Dobra postawa bramkarzy Żurawskiego i Ziółkowskiego skuteczność pozostałych zawodników dała trzy punkty.

W kolejnym spotkaniu po kontuzji wraca do zespołu Orłowski. Następny mecz w Grudziądzu 19 maja o godz. 17.00.