joomla templates top joomla templates template joomla

Grudziądzkie zawodniczki na Mistrzostwach Świata Osób Niepełnosprawnych w Londynie

info: Urząd Miasta, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz sport

 
W Mistrzostwach Świata Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w lipcu w Londynie wzięły udział 2 dwie zawodniczki Centrum Rehabilitacji im ks. Biskupa Jana Chrapka - Natalia Jasińska (T37) oraz Klaudia Maliszewska (F35). Towarzyszyła im trenerka Grażyna Chochliuk. 
 
Wyniki:
 
Klaudia Maliszewska - III miejsce w pchnięciu kulą (brązowy medal) - 7,81 m (PB), 
Natalia Jasińska - VII miejsce w biegu finałowym na 200 m - 31,93 s (SB). 
 
 
                                 
 
Klaudia po raz pierwszy uczestniczyła w tak wysokiej rangi zawodach sportowych. Zawodniczka pobiła swój rekord życiowy i przegrała tylko z dwiema bardzo utytułowanymi zawodniczkami, medalistkami Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro -  Ukrainką   Mariią Pomazan oraz Chinką Jun Wang. Natalia natomiast uzyskała na 200 m swój najlepszy wynik w sezonie. 
 
 
Reprezentacja Polski licząca 49 zawodników zdobyła w Londynie ogółem 29 medali (4 złote, 10 srebrnych, 15 brązowych) i zajęła 12. miejsce w klasyfikacji medalowej. 
 
Warto dodać, że w terminie 30 lipca - 7 sierpnia odbędą się również Mistrzostwa Świata Juniorów. Do tych zawodów zakwalifikował się 19- letni zawodnik Centrum Rehabilitacji - Kamil Gniadek. Kamil wylatuje do Szwajcarii z siedmioosobową reprezentacją Polski. Wystartuje w pchnięciu kulą, rzucie dyskiem oraz rzucie oszczepem. Ten młody zawodnik ma już na swoim koncie medale Mistrzostw Świata, rok temu w Pradze zdobył 3 srebrne medale. 
 
 
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież