joomla templates top joomla templates template joomla

Do Grudziądza wrócili z 9 medalami. 7 zawodników sekcji lekkoatletycznej Centrum Rehabilitacji im. ks. Biskupa Jana Chrapka wzięło udział w Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce

info: Urząd Miasta, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz sport

7 zawodników sekcji lekkoatletycznej Centrum Rehabilitacji im. ks. Biskupa Jana Chrapka wzięło udział  w Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce. Do Grudziądza wrócili z 9 medalami. 
 
Wyniki: 
 
- Klaudia Maliszewska - złoty medal w pchnięciu kulą, złoty medal w rzucie dyskiem, złoty medal w rzucie oszczepem,
- Natalia Jasińska - złoty medal w biegu na 200m, srebrny medal w biegu na 100 m, brązowy medal w biegu na 400 m, 
- Kamil Gniadek - srebrny medal w rzucie dyskiem, brązowy medal w pchnięciu kulą,  IV miejsce w rzucie oszczepem,  
- Agata Krzywdzińska - IV miejsce w skoku w dal, IV miejsce w biegu na 200 m, VI miejsce w biegu na 400 m,
- Łukasz Sulerzycki - IV miejsce w pchnięciu kulą, IV miejsce w rzucie dyskiem, V miejsce w biegu na 200 m,
- Hubert Szuba - brązowy medal w biegu na 200 m, IV miejsce w biegu na 100 m, V miejsce w biegu na 400 m,
- Wiktor Walasiewicz - V miejsce w rzucie dyskiem, X miejsce w pchnięciu kulą,  VII miejsce w rzucie oszczepem. 
 
 
Najlepiej pod względem medalowym wypadli kadrowicze -  Klaudia Maliszewska (3 złote medale), Natalia Jasińska 3 medale (złoty, srebrny, brązowy) oraz Kamil Gniadek - 2 medale (srebrny i brązowy). Kamil uzyskał rekord życiowy w rzucie dyskiem - 32, 68 m. Bardzo dobry występ zanotował również junior Hubert Szuba zdobywając, po zaciętej walce ze starszymi zawodnikami, medal brązowy w biegu na 200 m. Dobrze zaprezentowała się również debiutująca w Mistrzostwach Polski Agata Krzywdzińska, która dwukrotnie zajęła IV miejsce. Agata pobiła swój rekord życiowy w biegu na 200 i 400 m. Czas jaki uzyskała na 400 m (1:12:05) jest lepszy od wyznaczonego przez IPC minimum na Mistrzostwa Europy. Łukasz Sulerzycki poprawił swój rekord życiowy w pchnięciu kulą uzyskując 8,66 m, natomiast junior Wiktor Walasiewicz wyrównał swój rekord życiowy w rzucie dyskiem 1,5 kg - 23,30 m.
       
Aż 5 lekkoatletów Centrum Rehabilitacji ma wynik lepszy od wyznaczonego minimum na Mistrzostwa Europy - Klaudia Maliszewska w pchnięciu kulą, Natalia Jasińska w biegu na 100 m, 200 m, 400 m, Kamil Gniadek w rzucie oszczepem, Hubert Szuba w biegu na 400 m oraz Agata Krzywdzińska w biegu na 400 m. Największe szanse na sierpniowy wyjazd na World Para Athletics European Championships w Berlinie (20-26 sierpnia) ma Klaudia Maliszewska i Natalia Jasińska, które są wysoko uplasowane w rankingu IPC. Przed tymi zawodniczkami jeszcze start w zawodach World Para Athletics Grand Prix w Berlinie 30 czerwca-1 lipca oraz w  CPISRA World Games ( 9-11 sierpnia) w Hiszpanii.