joomla templates top joomla templates template joomla

Jak zapowiedzieli przed spotkaniem tak też zrobili. Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie w spotkaniu z Gorzowem dla MKS Grudziądz

włącz . Opublikowano w Grudziądz sport

 
Ciekawe widowisko i pierwsze w tym sezonie zwycięskie spotkanie grudziądzkich szczypiornistów w starciu ze Stalą Gorzów. 
 
- „MKS Grudziądz 3-4 razy lepszy od zespołu z Gorzowa” - tak podsumował sobotnie spotkanie w Grudziądzu trener Stali Gorzów Dariusz Molski, który jednocześnie przeprosił kibiców za słaba postawę swojego zespołu. 
 
 
 
W tym spotkaniu MKS Grudziądz wygrał zarówno pierwszą jak i drugą połowę z zauważalną przewagą, która pozwoliła zespołowi odnotować w tym sezonie pierwsze zwycięstwo i to nie z byle kim, ale z zespołem, o którym mówi się jako o faworycie w rozgrywkach, a który w zeszłym roku otarł sie o awans.
 
 
Na uwagę zasługuje postawa grudziądzkiego bramkarza Jakuba Żurawskiego, który kilkukrotnie sprawił przeciwnikowi niespodziankę i zatrzymał piłkę, która jak się wydawało powinna znaleźć się w bramce. 
 
_ „Nie ma co ukrywać Żuraw wybił piłkę ręczną z głowy. Bronił dzisiaj niesamowicie”
 
mówił po spotkaniu żartobliwie Mateusz Kostrzewa, który żałuje zeszłotygodniowego spotkania z Warszawą, które jego zdaniem można było wygrać. 
 
W aktywnej obronie punktów bramkarzowi pomagała obrona, która również była niemal nie do przejścia. 

Ostatecznie w starciu wygrał MKS Grudziądz z trzy-punktową przewagą nad gośćmi 28:25 (15:11).
 
Po dwóch kolejkach MKS na 5 miejscu w tabeli prowadzi natomiast AZS UW Warszawa. Kolejne spotkanie tym razem wyjazdowe w Kościerzynie odbędzie się 23 września.
 
 
 
MKS Grudziądz: 28 (15)
 
Ziółkowski, Knopik, Żurawski 1 –Orłowski 7, Kostrzewa 5 (1/2), Szwed 4, Kruszewski 4 (1/1), Bartecki 3, Wojciechowski 1, Saraczyn 1, Grabowski 1, Landzwojczak 1, Skoroch, Piernicki, Bieniek, Rudnicki.
 
Trener: Andrzej Kaczorowski
Kierownik: Dawid Ziółkowski
Trener II: Sylwester Ziółkowski
Kartki: Landzwojczak, Orłowski (2), Wojciechowski.
Kary: Landzwojczak (2), Bartecki.
Karne: 2/3
 
Stal Gorzów: 25 (11)
 
Nowicki, Marciniak – Stupiński 6 (1/2), Starzyński 4 (1/2), Droździk 4 (1/1), Serpina 3, Bekisz 2, Marcin Smolarek 2 (1/2), Mariusz Smolarek 2, Bronowski 1, Kryszeń 1 (0/1), Chełmiński, Śramkiewicz, Gałat, Kłak, Turkowski
 
Trener: Dariusz Molski
Fizjoterapeuta: Krzysztof Korbanek
Kartki: Droździk, Bekisz.
Kary: Bekisz, Stupiński, Bronowski, Chełmiński (2), Smolarek Marcin.
Karne: 4/8
 
Widzów: ok 150 osób
Sędziowie: Adam Dejna – Kamil Raszewski (Tczew)
Delegat: Mirosław Majchrowski (Gdańsk)
 
 
 

Komentarze  

0 # Irena 2017-09-18 23:44
Fajny zespół życzę powodzenai w sezonie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować