joomla templates top joomla templates template joomla

Odbył się drugi z cyklu turniejów eliminacyjnych do mistrzostw polski w rugby tag dla klas IV-VI szkół podstawowych

info: Urząd Miasta, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz sport

Odbył się drugi z cyklu turniejów eliminacyjnych do mistrzostw polski w rugby tag dla klas IV-VI szkół podstawowych. Gospodarzem wydarzenia był nauczyciel wychowania fizycznego w SP 20 Krzysztof Kaczorowski.
  
Na finały wojewódzkie, które odbędą się 25 maja w Bydgoszczy awans wywalczyły w klasach IV - SP 20, klasy V - SP 18, a w klasach VI - SP Nowa Wieś. Drużyny te wezmą udział w eliminacjach do finału ogólnopolskiego, który zaplanowano 27 maja na hali „Ergo Arena Gdańsk”.
 
Dzięki zaangażowaniu działaczy Uczniowskiego Kluby Sportowego „Szarża Grudziądz”, założonego przez nauczyciela wychowania fizycznego w II LO Krzysztofa Cichacza, obecnie w Grudziądzu Rugby i Rugby Tag trenuje ok. 150 osób. Wśród nich są uczniowie szkół podstawowych oraz ponadgimnazjalnych z naszego miasta i okolicznych gmin. 
 
Zajęcia przeznaczone dla dzieci ze szkół podstawowych realizowane są m.in. w ramach programu ministerialnego i Polskiego Związku Rugby - „Upowszechniania sportu dzieci i młodzieży”. Każda ze współpracujących w ramach programu szkół prowadzi treningi dwa razy w tygodniu po 1,5 godziny. 
 
Osoby zainteresowane uprawianiem tej dyscypliny sportu nadal mogą dołączyć do drużyny. Treningi juniorów i kadetów odbywają się w każdy wtorek w godz. 14.10-15.40 oraz w każdy czwartek w godz. 15.00-16.30 na terenie II Liceum Ogólnokształcącego. Zajęcia dofinansowane są przez gminę-miasto Grudziądz w ramach programu pt. „Upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży”.