joomla templates top joomla templates template joomla

Piłkarze ręczni rozegrali ostatnie spotkanie w tym sezonie. Czy za rok zagrają pomimo spadku ponownie w I lidze? Jest na to szansa

R.Ż/eSerwis.info; fot: Agencje/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz sport


W ostatnim spotkaniu piłki ręcznej w tym sezonie MKS Grudziądz przegrał jednym punktem z MKS Mazur Sierpc 30 do 31. Jest szansa, że pomimo spadku do II ligi grudziądzanie jednak zagrają ponownie z I lidze. 
 
Ostatni mecz piłki ręcznej w tym sezonie grudziądzanie przegrali w ostatnich minutach. Przez większość spotkania prowadzili, pierwsza połowa również była dla Grudziądza. 
 
 
- „Szczypiorniści MKS Grudziądz, chcieli się godnie pożegnać z kibicami i wygrać ostatnie zawody z Mazurem Sierpc. Przez pierwsze 10 minut zawodów spotkanie było wyrównane, dopiero od tego momentu gospodarze objęli prowadzenie 2 – 3 bramkowe” - mówił po meczy trener MKS-u Sylwester Ziółkowski. 
 
 
Po przegranym spotkaniu z Sierpcem przyszedł czas na podsumowanie przez kadrę trenerską całego sezonu:
 
- „Jeżeli chodzi o cały sezon to takich spotkań jak z Sierpcem było więcej, W Grudziądzu z Warszawą, Zieloną Górą, Gwardią Koszalin, Poznaniem i dzisiejsze, na wyjazdach w Żukowie, Warszawie i Sierpcu. Gdyby te spotkania policzyć to Grudziądzanie mogliby się utrzymać w I lidze a tak trzeba czekać na postanowienia Polskiego Związku, ekstraliga ma być powiększona, więc jest szansa. Na pewno brakowało płynności finansowej, a to nie jest komfortowa sytuacja w prowadzeniu zespołu, a co za tym idzie znaczących zawodników, którzy by poprowadzili zespół do zwycięstw w trudnych sytuacjach” - mówił trener MKS Grudziądz Sylwester Ziółkowski. 

Pomimo spadku Grudziądza do II ligi istnieje teoretycznie jeszcze szansa, że w związku z powiększeniem ekstraklasy jednak grudziądzanie w nadchodzącym sezonie ponownie zagrają w I lidze, o tym jednak zdecydują władze związku, a także pieniądze, których MKS-owi w sezonie brakowało.