joomla templates top joomla templates template joomla

W grudziądzkich szkołach odbywaja się zajęcia rugby tag. Zajęcia sportowe mają charakter zajęć pozalekcyjnych, nieobowiązkowych i są nieodpłatne

info: Urząd Miasta, Grudziądz; fot: Archiwum, M.U./eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz sport

 
W Szkole Podstawowej nr 18 i 20 oraz Szkole Podstawowej Nowa Wieś odbywają się zajęcia rugby tag, czyli bezkontaktowej formy gry dla najmłodszych.
 
Przypomnijmy, Uczniowski Klub Sportowy „Szarża Grudziądz” działa przy II Liceum Ogólnokształcącym i wraz z Urzędem Miejskim promuje rugby w naszym mieście.
 
 
 
W ciągu kilkuletniej działalności Klubu sekcja rugby doczekała się drużyny seniorskiej oraz drużyn młodzieżowych, które biorą udział w mistrzostwach polski na szczeblu centralnym. 
 
W tym roku Klub został doceniony przez Polski Związek Rugby, dzięki któremu, wprowadził rugby tag. Zajęcia sportowe mają charakter zajęć pozalekcyjnych, nieobowiązkowych i nieodpłatnych. Prowadzone będą do grudnia br. Przedsięwzięcie finansowane jest przez Polski Związek Rugby oraz ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. 
 
Związek zapewnia szkołom niezbędny sprzęt sportowy, szkolenia trenerów oraz pokrywa koszty wynagrodzenia dla osób prowadzących zajęcia. Wkład miasta to m.in. nieodpłatne udostepnienie obiektów sportowych. Koordynatorem miejskim programu jest Krzysztof Cichacz, nauczyciel wychowania fizycznego w II LO.
 
 
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież