joomla templates top joomla templates template joomla

Rusza trzeci sezon Północnej Ligi XC. Pierwsza impreza odbędzie się 7 czerwca na Osadzie Grud na osiedlu Strzemięcin oraz w Lesie Świętopełka i na Singletrack Wisła

info: UM/Grudziądz; fot: Agencje/eReporter24 włącz . Opublikowano w Grudziądz sport

 
Rusza trzeci sezon Północnej Ligi XC – wyścigów rowerowych MTB po przełajowych trasach Pomorza.
 
Pierwszy wyścig organizowany 7 czerwca prowadzić będzie rowerową trasą Singletrack Wisła oraz ścieżkami Lasu Świętopełka na os. Strzemięcin i Rządz. Rywalizacja rowerzystów organizowana jest w ramach Inicjatywy Lokalnej Grudziadz.
 
 
Epidemia CIVID-19 pokrzyżowała zmagania ligi MTB, która po zimowej przerwie miała powrócić na grudziądzkie ścieżki już w marcu. Na szczęście złagodzone obostrzenia pozwalają na organizację wydarzeń sportowych do 150 uczestników, ale bez udziału publiczności.
 
 
Pierwsza impreza odbędzie się 7 czerwca na Osadzie Grud na osiedlu Strzemięcin oraz w Lesie Świętopełka i na Singletrack Wisła na tym osiedlu. Rowerzyści będą mieli do pokonania od 10 km (2 okrążenia) w klasie kobiet, młodzików i juniorów do 25 km (5 okrążeń) w czterech grupach wiekowych mężczyzn. Kolejne zmagania w ramach ligi odbędą się m.in. w Bydgoszczy, Chełmnie i Kwidzynie.
 
Dzięki sfinansowaniu organizacji wydarzenia w ramach Inicjatywy Lokalnej Grudziądz oraz zaangażowaniu inicjatorów, udział w imprezie jest bezpłatny. 
 
Wszystkie wydarzenia sportowe odbywają się bez publiczności z uwagi na sytuację epidemiczną.