joomla templates top joomla templates template joomla

Sześcioro lekkoatletów Centrum Rehabilitacji im. ks. Biskupa Jana Chrapka zdobyło łącznie 10 medali na Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych

info: Urząd Miasta, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz sport

 
Sześcioro lekkoatletów Centrum Rehabilitacji im. ks. Biskupa Jana Chrapka zdobyło łącznie 10 medali w tym: 1 złoty, 3 srebrne oraz 6 brązowych na Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych, które odbywały się w Białymstoku.
 
Bardzo dobry występ zanotowali juniorzy - Wiktor Walasiewicz oraz Hubert Szuba, dla których był to debiut w Mistrzostwach Polski Seniorów. Szesnastoletni Hubert  dwukrotnie stawał na najniższym podium - w biegach na 200 i 400 m, natomiast Wiktor Walasiewicz uzyskał bardzo dobry wynik w pchnięciu kulą (6 kg) i uplasował się na miejscu IV. 
 
 
 
Świetny wynik na tych zawodach uzyskał również  Łukasz Sulerzycki w rzucie dyskiem (33,23 m). Zawodnik ten pobił swój rekord życiowy o 3 m, niestety, musiał uznać wyższość utytułowanych zawodników, uczestników Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro i ostatecznie zajął, najmniej lubiane przez zawodników, miejsce IV. 
 
Wyniki grudziądzkich lekkoatletów:
 
- Natalia Jasińska (T37) - złoty medal w biegu na 400 m, srebrny na 100 m oraz 200 m, 
- Klaudia Maliszewska (F35) - trzy medale brązowe: w pchnięciu kulą, rzucie dyskiem oraz w rzucie oszczepem,
- Kamil Gniadek (F46) - medal srebrny w rzucie dyskiem, brązowy w pchnięciu kulą,  
- Hubert Szuba (T37) - dwa medale brązowe w biegu na 200 m oraz 400 m oraz IV miejsce w biegu na 100 m, 
- Łukasz Sulerzycki (F37) - IV miejsce w rzucie dyskiem, V miejsce w pchnięciu kulą, 
- Wiktor Walasiewicz (F42) - IV miejsce w pchnięciu kulą, VI miejsce w rzucie dyskiem.
 
Dla Natalii Jasińskiej i Klaudii Maliszewskiej był to już ostatni start przed Mistrzostwami Świata (World Para Athletics Championships), które odbędą się w Londynie w terminie 14-23 lipca. Zawodniczki już 10 lipca wylatują z reprezentacją Polski do Londynu.
 
Natalia Jasińska wystartuje w Londynie w biegu na 200 i 400 m, natomiast Klaudia Maliszewska w pchnięciu kulą. Kamil Gniadek natomiast zakwalifikował się do Mistrzostw Świata Juniorów (World Para Athletics Junior Championships), które odbędą się w Szwajcarii (Nottwil) w terminie 3-6 sierpnia. Kamil wystartuje w tych Mistrzostwachw pchnięciu kulą oraz w rzucie dyskiem. 
 
Trenerką zawodników jest Grażyna Chochliuk.
 
 
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież