joomla templates top joomla templates template joomla

W sobotę odbył się XXV Memoriał im. Edmunda Brylińskiego w Podnoszenia Ciężarów. Zawody goszczą na stałe w kalendarzu imprez sportowych Grudziądza

info: UM, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz sport

W sobotę odbył się XXV Memoriał im. Edmunda Brylińskiego w Podnoszenia Ciężarów. To impreza organizowana rokrocznie na przełomie października i listopada. Zawody goszczą na stałe w kalendarzu imprez sportowych naszego miasta.
 
 
Impreza organizowana w dniu 19 października przez Miejski Klub Sportowy „Start” w Grudziądzu na hali przy ul. Konarskiego 36 w Grudziądzu to cykliczna impreza, poświęcona pamięci byłego szkoleniowca klubu, prezesa i organizatora wielu imprez rangi ogólnopolskiej. Edmund Bryliński wyszkolił wielu bardzo dobrych sztangistów, medalistów mistrzostw Polski, świata i Europy. Jest postacią szczególnie zasłużoną dla środowiska grudziądzkiego. Zmarł tragicznie 3 marca 1994r.
 
W zawodach przeprowadzonych zgodnie z przepisami PZPC i IWF udział wzięli zawodnicy z 5 klubów: Zawiszy Bydgoszcz, Żuławy Nowy Dwór Gdański, Horyzont Mełno, Nida Nidzica oraz MKS „Start”. Zawodnicy rywalizowali w 3 kategoriach wiekowych:
 
 
Juniorzy do lat 17
 
1 miejsce – Igor Osuch, Horyzont Mełno
2 miejsce – Michał Jaworski, Nida Nidzica 
3 miejsce – Miłosz Średziński, Horyzont Mełno
 
Juniorzy do lat 20 
 
1 miejsce – Jakub Jaworski, Nida Nidzica 
2 miejsce – Filip Czarnecki, Start Grudziądz 
3 miejsce – Mateusz Stasiak, Zawisza Bydgoszcz 
 
Seniorzy
 
1 miejsce – Patryk Banaszewski, Start Grudziądz (najlepszy wynik w całych zawodach 398,5 kg)
2 miejsce – Łukasz Łęgowski, Zawisza Bydgoszcz
3 miejsce – Igor Wera, Start Grudziądz 
 
Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy, natomiast zwycięscy otrzymali nagrody rzeczowe. Impreza dofinansowana została przez Urząd Miejski w Grudziądzu.