joomla templates top joomla templates template joomla

Wiceprezes klubu sportowego GKS Olimpia został uhonorowany przez Prezydenta Grudziądza Macieja Glamowskiego za wkład w rozwój grudziądzkiego sportu w 2019 roku

info: UM/Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz sport

 
Marek Matczyński – wiceprezes klubu sportowego GKS Olimpia i grudziądzki przedsiębiorca – został uhonorowany przez Prezydenta Grudziądza Macieja Glamowskiego za wkład w rozwój grudziądzkiego sportu w 2019 roku.
 
Pan Marek Matczyński zasiada w zarządzie Grudziądzkiego Klubu Sportowego Olimpia od 2011 roku, ale Jego przygoda z tym klubem rozpoczęła się już w latach 70-tych. Jako uczeń trenował na Olimpii lekką atletykę – był sprinterem na dystansach 100-, 200- i 400 metrów. Wzorcem dla Pana Marka był inny zawodnik Olimpii – Bronisław Malinowski, będący wówczas na samym szczycie sportowych osiągnięć.
 
 
Wsparcie Marka Matczyńskiego dla klubu ma nie tylko organizacyjny wymiar – jako przedsiębiorca od lat jest mecenasem grudziądzkiego sportu, w tym przede wszystkim lekkiej atletyki i judo.
 
Wsparcie w postaci zakupu sprzętu treningowego i startowego dla wyróżniających się sportowców pozwolił znacząco poprawić wyniki zawodników Olimpii. Dzięki pasji i zaangażowaniu z łatwością pozyskiwał sponsorów wspierających klub o niemal stuletniej historii.