joomla templates top joomla templates template joomla

Złoty medal Mistrzostw Europy w wioślarstwie dla czwórki podwójnej kobiet w składzie z Martą Wieliczko, zawodniczką Klubu Wioślarskiego „Wisła” Grudziądz

R.Ż/eSerwis.info; info: Urząd Miasta, Grudziądz; x-news/Foto Olimpik; fot: Facebook/Marta Wieliczko włącz . Opublikowano w Grudziądz sport

Na Mistrzostwach Europy w wioślarstwie złoty medal wywalczyła czwórka podwójna kobiet w składzie z Martą Wieliczko - zawodniczką Klubu Wioślarskiego „Wisła” Grudziądz.
 
Marta wraz z koleżankami z reprezentacji Polski: Katarzyną Zillmann, Agnieszką Kobus-Zawojską oraz Marią Springwald nie dały szans rywalkom prowadząc od początku do końca wyścigu finałowego. Ostatecznie biało-czerwone wygrały ze znakomitym wynikiem 6:20.92, na drugim miejscu uplasowały się Ukrainki, a na trzeciej pozycji Holenderki.
W zawodach medal zdobyła również Weronika Deresz i Joanna Dorociak. Zawodniczki wywalczyły srebrny medal wioślarskich mistrzostw Europy w Glasgow. Polki stanęły na podium w rywalizacji dwójek podwójnych wagi lekkiej. Najlepsze okazały się Holenderki, trzecie były Szwajcarki. 
 
Biało-czerwoni wracają łącznie z mistrzostw z czterema krążkami. Wcześniej Polacy wywalczyli trzy medale: złoty w czwórka podwójna w składzie: Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Springwald i Katarzyna Zillmann, oraz dwa brązowe czwórka podwójna: Szymon Pośnik, Maciej Zawojski, Dominik Czaja i Wiktor Chabel oraz czwórka bez sterniczki: Olga Michałkiewicz, Joanna Dittmann, Monika Chabel i Maria Wierzbowska w czwórce bez sterniczki.
 
Klasyfikację medalową Polacy ukończyli na siódmym miejscu. Wygrali z siedmioma medalami - w tym trzema złotymi - reprezentanci Rumunii. 
 
Mistrzostwa Europy w wioślarstwie były częścią multidyscyplinarnych zawodów w Glasgow, Edynburgu i Berlinie.