joomla templates top joomla templates template joomla

Gala Grudziądzkiego Sportu. 178 medali zdobyli zawodnicy w 2018 r. na imprezach rangi Mistrzostw Polski, Europy i Świata

info: Urząd Miasta, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz sport

Bohaterami Gali Grudziądzkiego Sportu byli zawodnicy, a także trenerzy i działacze sportowi z naszego miasta. Uroczystość, podczas której podsumowano osiągnięcia sportowe grudziądzan w 2018 r. odbyła się w piątek, 24 maja w klubie Akcent.

Podczas Gali obecni byli: Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski, przedstawiciele Komisji Sportu Rady Miejskiej Grudziądza czy przedstawiciele Rady Sportu gminy-miasto Grudziądz.

Prezydent podziękował wszystkim obecnym za zaangażowanie w rozwój grudziądzkiego sportu. Nie brakowało słów podziękowania skierowanych do zawodników, ich trenerów i działaczy sportowych. Prezydent docenił również rolę kibiców, mediów i mieszkańców naszego miasta, śledzących rozgrywki wychowanków grudziądzkich klubów.

Zawodnicy grudziądzkich klubów sportowych w 2018 roku na imprezach rangi Mistrzostw Polski, Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata zdobyli łącznie 178 medali, z czego 73 złote, 48 srebrnych i 57 brązowych.

Wyniki te przełożyły się na liczbę osób nagrodzonych i wyróżnionych. Stypendia sportowe otrzymało od Prezydenta 56 zawodników, a nagrody pieniężne 23. Nagrody pieniężne otrzymało również 20 trenerów i 3 działaczy, którzy przyczynili się do osiągnięcia wysokich wyników sportowych w 2018 roku. Ponadto 3 osoby otrzymały wyróżnienia w formie statuetek za osiągnięcia w działalności sportowej.

Poniżej statystyki.

W ogólnej klasyfikacji województw:

W punktacji województw zwyciężyło Mazowieckie (19.657,66 pkt) przed Wielkopolskim (17.929,71 pkt) i Śląskim (16.265,60 pkt). Po raz kolejny Województwo KujawskoPomorskie zajęło 7 miejsce, zdobywając łącznie 10.592,56 pkt.

W klasyfikacji gmin, powiatów:

1 miejsce: gmina WARSZAWA, zdobywając łącznie 11.370,37 pkt
2 miejsce: gmina POZNAŃ, zdobywając łącznie 7.674,41 pkt
3 miejsce: gmina WROCŁAW, zdobywając łącznie 7.192,53 pkt

Grudziądz łącznie osiągnął 973,13 pkt, co dało mu 28 miejsce w punktacji łącznej powiatów, a 26 miejsce w punktacji łącznej gmin. W tej klasyfikacji sklasyfikowano 897 gmin i 373 powiaty.

W punktacji powiatów w ramach województwa kujawsko-pomorskiego:

1. Bydgoszcz – 4.496,02 pkt – 7 miejsce w Polsce,
2. Toruń – 1.995,52 pkt – 13 miejsce w Polsce ,
3. Grudziądz – 973,13 pkt – 28 miejsce w Polsce.

W klasyfikacji klubów w Polsce :

1 miejsce zajął KS AZS-AWF Katowice zdobywając łącznie 1.839,17 pkt,
2 miejsce zajęła AZS Oś. Poznań zdobywając łącznie 1.667,07 pkt,
3 miejsce zajął WKS Śląsk Wrocław zdobywając łącznie 1.493,22 pkt.

Z Grudziądza na 17 miejscu w Polsce (spośród 3712 klubów) zdobywając 547,25 punktów, uplasowała się Autonomiczna- Ludowa Kolarska Sekcja „Stal” Grudziądz.

Na podstawie złożonych przez grudziądzkie kluby sportowe wniosków zawodnicy w 2018 r. na imprezach rangi Mistrzostw Polski, Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata zdobyli łącznie 178 medali, z czego 73 złote, 48 srebrnych i 57 brązowych. Wyniki te przełożyły się na liczbę osób nagrodzonych i wyróżnionych. Stypendia sportowe otrzymało 56 zawodników, a nagrody pieniężne 23 zawodników. Nagrody pieniężne otrzymało również 20 trenerów i 3 działaczy, którzy przyczynili się do osiągnięcia wysokich wyników sportowych w 2018 roku. Ponadto 3 osoby otrzymały wyróżnienia w formie statuetek.