joomla templates top joomla templates template joomla

Zawodnik „Wisły” Bartosz Bartkowski wraz z kolegami zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Europy Juniorów. Gratulacje dla grudziądzkich wioślarzom i kadry trenerskiej za ostatnie

info: Urząd Miasta, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz sport

W środę, 5 czerwca Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski spotkał się z Prezesem Henrykiem Wichrowskim i jego podopiecznym z Klubu Wioślarskiego „Wisła” Grudziądz. Prezydent oficjalnie pogratulował grudziądzkim wioślarzom ostatnich sukcesów na Mistrzostwach Europy.
 
 
Prezydent pogratulował świeżo upieczonym srebrnym medalistom Mistrzostw Europy – juniorowi Bartoszowi Bartkowskiemu i Mateuszowi Wilangowskiemu. Słowa uznania skierował również do Marty Wieliczko, która od lat z sukcesami reprezentuje nasze miasto na zawodach wioślarskich, a która tym razem otarła się o podium Mistrzostw Europy. Gratulacje odebrali także trenerzy – Krzysztof Zieliński i Jakub Urban.
 
 
„Bardzo się cieszę, że grudziądzcy wioślarze mogą pochwalić się kolejnymi sukcesami. W imieniu wszystkich mieszkańców naszego miasta serdecznie wam dziękuję i gratuluję. Życzę kolejnych osiągnięć – w tym również tych olimpijskich” – mówił Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski.
 
Podsumowanie ostatnich osiągnięć grudziądzkich wioślarzy:
 
W dniach 18-19 maja 2019 r. w niemieckim Essen odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów we wioślarstwie. W zawodach wziął udział zawodnik Klubu Wioślarskiego „Wisła” Grudziądz, Bartosz Bartkowski, który wraz z kolegami z reprezentacji Polski w konkurencji męskiej ósemki ze sternikiem zdobył srebrny medal. W finale Polska osada zaczęła spokojnie, ale stopniowo przesuwała się coraz wyżej. Na finiszu biało-czerwoni stoczyli dramatyczną i wygraną walkę z Rosjanami o srebro. Czas Polaków - 5:48.38, czas rywali - 5:48.39. Na pierwszym miejscu dopłynęła osada z Niemiec z czasem 5:46.08.
 
W zakończonych w niedzielę 2 czerwca 2019 r. w Lucernie Mistrzostwach Europy Seniorów we wioślarstwie wystąpiło dwóch zawodników Klubu Wioślarskiego „Wisła” Grudziądz – Mateusz Wilangowski i Marta Wieliczko.  
 
 
 
Znakomity występ zanotowała osada czwórki bez sternika w składzie z Mateuszem Wilangowskim, która wywalczyła srebrny medal z czasem 05:53.90. Lepsi byli tylko Brytyjczycy (05:53.90). Brąz dla osady z Niemiec (05:56.08).
 
Marta Wieliczko tym razem zakończyła zawody bez medalu. Polska osada czwórki podwójnej kobiet uplasowała się na IV miejscu z czasem (06:20.24). Wygrały Niemki (06:16.69), przed Holenderkami (06:17.08) i Ukrainkami (06:18.82).
 
Inne osiągnięcia:
 
Bartosz Bartkowski – medalista Mistrzostw Polski;
Mateusz Wilangowski – medalista Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy, Mistrzostw Polski, uczestnik Igrzysk Olimpijskich – 5 miejsce;
Marta Wieliczko – medalistka Mistrzostw Świata, Pucharu Świata, Mistrzostw Europy oraz Mistrzostw Polski;
Wymienieni zawodnicy otrzymują stypendia sportowe.
Trenerem Marty Wieliczko jest Jakub Urban, który jest również trenerem kadry narodowej wioślarzy. Trenerem Bartosza Bartkowskiego i Mateusza Wilangowskiego jest Krzysztof Zieliński.