joomla templates top joomla templates template joomla

Złoty medal na wioślarskich mistrzostwach świata w składzie z zawodnikiem Klubu Wioślarskiego „Wisła” Grudziądz. Zawodnicy zapewnili sobie udział w igrzyskach olimpijskich w Tokio

info: Urząd Miasta, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz sport

Mateusz Wilangowski, Marcin Brzeziński, Mikołaj Burda i Michał Szpakowski zdobyli w Linzu złoty medal wioślarskich mistrzostw świata. Łącznie trzy ekipy biało-czerwonych zapewniły sobie udział w przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Tokio. 
 
 
Od 25 sierpnia do 1 września trwały w austriackim Linzu Mistrzostwa Świata w wioślarstwie. Tegoroczne igrzyska były nie tylko walką o medale, ale także o kwalifikacje olimpijskie. W składzie reprezentacji Polski znalazło się dwóch zawodników Klubu Wioślarskiego „Wisła” Grudziądz tj. Marta Wieliczko oraz Mateusz Wilangowski.
 
 
 
Złoto dla Polski zdobyła polska czwórka bez sternika mężczyzn. Polacy prowadzili od początku i kontrolowali przebieg rywalizacji, dzięki czemu wygrali z czasem 06:09.86. Drugi medal Mistrzostw Świata zdobyła czwórka podwójna kobiet. Srebrne medale wywalczyły: Marta Wieliczko, Agnieszka Kobus-Zawojska, Katarzyna Zillmann oraz Maria Springwald. Także męska czwórka podwójna w składzie Fabian Barański, Dominik Czaja, Szymon Pośnik oraz Wiktor Chabel zajęła drugie miejsce na podium.
 
Jesteśmy niezmiernie dumni z naszych grudziądzan. Serdecznie gratulujemy zarówno im, jak i reszcie zawodników, a także życzymy kolejnych sukcesów oraz motywacji do ciężkiej pracy.