joomla templates top joomla templates template joomla

Auto potrąciło na przystanku tramwajowym kobietę, tramwaj odjechał ...

W piątek około godziny 10.15 kierowca podjeżdżający do przystanku tramwajowego na ul. Chełmińskiej nie zatrzymał się przed nim i potrącił 77-letnią kobietę, która chciała wsiąść do pojazdu komunikacji miejskiej. 

Pojazdem kierowała kobieta, która nie zdążyła zareagować na wchodzących na jezdnię pasażerów tramwaju. Kwestią sporną pozostaje sprawa która kobieta  kierował pojazdem, według poszkodowanej młodsza z kobiet, a według pasażerów pojazdu starsza z kobiet, która zdaniem potrąconej była pasażerką. 
 
Potrąconą kobietę przewieziono karetką pogotowia do szpitala, gdzie wykonano szczegółowe badania. Kobieta doznała ogólnych obrażeń, stłuczeń, uszkodzenia nosa i szyi . Stan kobiety jednak zezwolił na to, by mogła opuścić, po specjalistycznych badaniach, placówkę i realizować dalsze leczenie ambulatoryjnie. 
 
Co ciekawe po kontakcie z numerem 112 - według relacji dzwoniącego - udało się uzyskać informację, że należy zadzwonić pod numer 997, który jak się potem okazało był zajęty.
 
- Konsultant z numery 112 - poinformował, że w takim wypadku należy zadzwonić najpierw na pogotowie, a o ono dopiero poinformuje policję, czyli jak się można domyślać numer 112. Dlaczego konsultant z numeru 112 nie przyjął zgłoszenia i dalej nie pokierował cała sytuacją?  Osoba rozmawiająca z numerem 112 podkreśliła, że na miejscu zdarzenia panuje chaos i pogotowie NIE ZOSTAŁO prawdopodobnie wezwane? 
 
W końcu jedna z osób na przystanku tramwajowym dodzwoniła się do pogotowia. 
 
Pogoda co chwila zaskakuje kierowców opadami śniegu i śniegu z deszczem co powoduje duże utrudnienia na drogach, dodatkowo warunki meteorologiczne nie sprzyjają szybkiej reakcji kierowców.  W trudnych sytuacjach rodzą się zawsze pytania, kto i jak powinien zachować się w danej sytuacji.