joomla templates top joomla templates template joomla

Nie ma zatoczek autobusowych?

press eGrudziadz włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Na ulicy lotniczej wykonano już częściowo prace remontowe ul. Lotniczej, jednak nie widać by powstały przystanki autobusowe w miejscu dawniejszego postoju autobusów kursujących na os. lotnisko. Czy oznacza to, że przystanki zostaną zlikwidowane, czy celowo nie wybudowano obowiązkowych zatoczek, które powinny powstać? Inną sprawą jest aspekt prawny tego zagadnienia , a inną praktyczna strona powstania w tym miejscu zatoczek autobusowych.

Miało być taniej do czasu remontu drogi krajowej A1

Press eGrudziadz włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Miało być taniej do czasu ukończenia remontu drogi krajowej A1, niestety ceny biletów na autostradzie wzrosły mimo, że remont drogi krajowej trwa i nie wiadomo kiedy się skończy, z prac jakie są prowadzone i stoją w miejscu od kilku tygodni, należy twierdzić, że nie za szybko. A bilety podrożały. Miało być taniej a jest drożej i niestety zapłacić trzeba sporo więcej

Problematyczni goście

Maciej Nowak włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Problematyczni goście to widok wielu osiedlowych zakamarków gdzie każdego dnia można spotkać głównie młodzież popijająca alkohol, plującą na chodnik, oraz rzucająca wyzwiska do przechodniów, a czasem nawet grożącą im. Policaja nie potrafi rozwiązać tego problemu.

Śmieci na osiedlach

Press egrudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Śmieci na każdym niemal osiedlu w wielu miejscach Grudziądza, czasami wręcz przesypujące się przez drzwiczki śmietników. Kto za to odpowaida? Nagminnie wysypujące się śmieci na każdym osiedlu to norma, do której często już przywykli mieszkańcy płacący przecież za wywóz śmieci.


Grudziądzka twierdza Cytadela.

Maria Szczęsna włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Grudziądzka twierdza Cytadela. Na północ od miasta w odległości 1,5 km na płaskowyżu wznoszącym się 60 m. n. p. m. otoczona od północy i wschodu wodami dopływu Wisły-Osy, od południa wodami Trynki, w bezpośrednim sąsiedztwie skarpy wiślanej, usytuowana została Twierdza Grudziądzka. Miejsce to po osobistej lustracji Grudziądza 5 wybrał Fryderyk I nakazując przystąpienie do budowy Grudziądzkiej Cytadeli.

„Szlakiem Piastowskim”

Maria Szczęsna włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Wczesnym rankiem 20 czerwca 2007 mieszkańcy bursy Szkolnej Caritas w Grudziądzu wraz z dyrektorem bursy ks. Dariuszem Kunickim i ks. Wojciechem Pyrzewskim wolontariuszem i wychowawcami wyruszyli autokarem na szlak Piastowski. Tradycyjnie była to już 2 taka wspólna wycieczka. Trasa wiodła przez Mogilno, Gniezno i Strzelno. Pierwszym miejscem postoju było Mogilno- parafia św. Jana Apostoła- klasztor mogileński.

Czekamy na opinie o nowych rozkładach

Biuro Prasowe M.G. włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Nowe rozkłady miejskich autobusów i tramwajów od początku wywołują wiele skrajnych emocji – entuzjazm u tych, którym odpowiada, że autobusy czy tramwaje jeżdżą częściej, i niezadowolenie u innych, którzy woleliby, żeby wszystko było „jak dawniej”. - To naturalne, że do ratusza dzwonią przede wszystkim ci, którym się coś nie podoba, ale mamy również inne telefony, z podziękowaniami albo od osób, które generalnie są zadowolone, a proszą o drobne przesunięcie jednego czy drugiego kursu – mówi kierownik Referatu Transportu Teresa Kleczewska.

Droga dojazdowa

Press eGrudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Brak drogi dojazdowej do Jana Pawła II z okolic ul. Trynkowej i Granicznej wzbudzał swojego czasu sporo kontrowersji, ponieważ ciężarówki  regionu przemysłowego chcące dostać się do Jana Pawła II wjeżdżały bezpośrednio na małe osiedle domków jednorodzinnych. Ponieważ były to często wielotonowe ciężarówki, powodowało to niebezpieczeństwo dla mieszkańców tym bardziej, że owa droga dostosowana była co najwyżej do samochodów osobowych nie tylko podłożem ale też swoimi gabarytami.

Śmieci nadal aktualne

Press egrudziada.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Problem śmieci i grudziądzkich smietników nadal aktualny, notorycznie zasypywane śmietniki śmieciami straszą. Zdjęcie zrobiono w niedzielę popołudniu, w nocy zapewne śmietnik już przelewał się albo i zapełniono by 2 jeśli by stał obok. Śmieci straszą i to w każdej części miasta. Straż miejska chyba jednak się tym nie interesuje.. skoro jest to widok normalny, i zdaża sięco kilka dni.

Dlaczego tak się dzieje, że człowiek ma wątpliwości w wierze?

Maria Szczęsna włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Wątpliwości w wierze pojawiają się często. Towarzyszą człowiekowi od jego rozwoju. Pojawiają się z różnych przyczyn. Człowiek dojrzewają rozwija się, poznaje świat i prawa nim rządzące. Zauważa jednocześnie, że jego wiara nie parafii ich dokładnie wyjaśnić. Do szczegółowego napięcia dochodzi, gdy odkrywa, że nauka, gazety, telewizja i koleżeństwo mówią inaczej niż religia. Wtedy to przejmuje autorytet nauki, gazety.

Wspomnienie o zamku krzyżackim w Grudziądzu.

Maria Szczęsna włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Grudziądz to miasto położone na prawym brzegu Wisły. To położenie sprawiło, że od najdawniejszych czasów miasto stanowiło warownię. Najstarsza wzmianka o tym grodzie pochodzi z dokumentu Bolesława Śmiałego datowanego na 11 kwietnia 1065 roku. Od 1075 roku Grudziądz należał do Diecezji Płockiej.

Tereny zielone Grudziądza – powierzchnia

Press egrudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Na podstawie danych z 2003 roku lasy i grunty leśne zajmują powierzchnię 1124 ha, co stanowi 19,14 % powierzchni Grudziądza. Las Komunalny, pozostający w gestii Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego, stanowi największy zwarty obszar leśny na terenie miasta o powierzchni 717,84 ha. Lasy państwowe zajmują powierzchnię 220 ha, a prywatne – 92 ha.

Rondo prawie bez usterek

grudziadz.pl ; Biuro Prasowe włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Firma Strabag do 5 sierpnia ma czas na usunięcie wszystkich usterek stwierdzonych podczas odbioru robót na rondzie u zbiegu ulic: Poniatowskiego, Paderewskiego i Legionów. Pieniądze za ostatnie prace wpłyną na konto wykonawcy dopiero po dokonaniu ostatecznego odbioru. - Do września poczekamy jedynie z odbiorem zieleni i nieco więcej czasu damy firmie na namalowanie znaków poziomych, a pozostałe usterki muszą być bezwzględnie usunięte do 5 sierpnia – powiedział wiceprezydent Marek Sikora, który wybrał się dziś na rondo w Tarpnie, by ocenić postęp prac.