joomla templates top joomla templates template joomla

Piotr i Paweł przyciąga rodziców! kusi dzieci.

Magdalena Żurawska włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Trafiony wydaje się pomysł sklepu "Piotr i Paweł", w którym każdy kupujący klient w zamian za zakupy - 15 zł - może obdarować swoje dziecko zabawą w mini parku zabaw, który powstał w sklepie. Pomysł "trafia w dziesiątkę"?

Czy zima zaskoczy drogowców? Tradycyjnie!

eSerwis włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Jak co roku słyszymy zapewnienia, że miasto, powiat są przygotowane do zimy. W zeszłym roku zima zaskoczyła jednak już tradycyjnie drogowców. Mimo, że jak zawsze zapewniano, że służby odśnieżające są gotowe do zimy, a sprzęt oczekuje tylko na sygnał "z góry".

Schody na Rządzu naprawione!

eSerwis włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Michał Czepek na XV sesji Rady Miejskiej Grudziądza wnioskował w formie zapytania/interpelacji o naprawienie schodów za osiedlem Rządz prowadzących na tereny spacerowe nad Wisłą. Udało się!

Ferie zimowe w Hamburgu i na Wyspie Tropikalnej

Kierownik wycieczki; Wiesław Żurawski włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Międzyszkolne Koło Turystyczne PTTK „ZAWRAT” podczas nadchodzących ferii zimowych wybiera się – jak co roku – na zimową wyprawę zagraniczną. W dniach 2 – 7 lutego 2011 uczestnicy wycieczki zwiedzą kilka miast niemieckich, przede wszystkim Hamburg, Berlin i Schwerin. Punktem kulminacyjnym imprezy będzie całodniowy pobyt na Wyspie Tropikalnej pod Berlinem,gdzie w środku zimy wszyscy doświadczą upalnego lata.

GDK'10: Kwiaty pod pomnikiem Kopernika

włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

W piątek 19 lutego 2010 o 12:00 w dniu urodzin Wielkiego Astronoma,
uroczystym złożeniem kwiatów pod pomnikiem Mikołaja Kopernika
rozpoczynamy XXXVIII GRUDZIĄDZKIE DNI KOPERNIKOWSKIE (GDK'10).

Serdecznie zapraszamy delegacje grudziądzkich
placówek edukacyjnych i kulturalnych oraz wszystkich miłośników astronomii.

Grudziądzkie obchody Międzynarodowego Roku Astronomii 2009

włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Organizacja Narodów Zjednoczonych, podczas 62. Zgromadzenia Ogólnego, w grudniu 2007 roku, ogłosiła rok 2009 Międzynarodowym Rokiem Astronomii. Deklaracja została zaproponowana przez Włochy, a inicjatorką MRA2009 jest Międzynarodowa Unia Astronomiczna. Rok 2009 ma dla astronomii szczególne znaczenie. W tym roku przypada 400. rocznica użycia przez Galileusza lunety do oglądania nieba. Jego obserwacje stanowiły przełom w postrzeganiu i rozumieniu Kosmosu. Od tego czasu każda nowa klasa przyrządów astronomicznych pozwalała na dokonanie przełomowych, fundamentalnych odkryć. Astronomia pozwoliła na formułowanie pierwszych ogólnych praw fizyki i do dziś stanowi najsilniejszy i najpiękniejszy dowód ich powszechności.

Proszę czekać w kolejce na oddziale ratunkowym w Grudziądzu.

eGrudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Jedna z naszych czytelniczek poinformował nas o nietypowej sytuacji jaka miała miejsce na oddziale ratunkowym w Grudziądzu. Pielęgniarka kazała czekać osobie podejrzanej o udar mózgu. Sytuacja miała miejsce kilka miesięcy temu i skończyła się na szczęście dobrze dzięki dyżurującemu lekarzowi. Powstaje jednak pytanie co ważniejsze pacjent czy biurokracja?

PTTK Zawrat zaprasza na nową stronę

Zawrat.info włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Po kilku latach Międzyszkolne Koło Turystyczne PTTK nr 57 "Zawrat" z Grudziądza doczekało się nowej strony internetowej, na którą serdecznie zaprasza członków i sympatyków koła turystycznego.

Pytaj o sposób na PIT-a - Kredyt na PIT

Piotr Józefowski włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Niespodziewana dopłata za PIT niemal zawsze oznacza kłopoty finansowe, tym bardziej, że urzędniczy zegar ustawiony na ostatni dzień kwietnia, tyka bezlitośnie. Doradcy finansowi Aspiro z Grudziądza sprawdzili cztery wyjścia z tej sytuacji. Ostatni dzień kwietnia spędza sen z powiek wielu osobom. Wtedy mija szansa na rozliczenie się z Urzędem Skarbowym, bez odsetek za zwłokę czy dodatkowych kar finansowych, o ile trzeba uregulować niedopłatę. 

Krzyż Papieski 19 – 21 lutego

Wiesław Żurawski włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

U progu Wielkiego Postu pragnąc uczcić Wielkiego Rodaka i Honorowego Obywatela Miasta Grudziądza księża proboszczowie parafii Ducha Świętego i św. Mikołaja zapraszają wszystkich mieszkańców naszego miasta do udziału w uroczystościach nawiedzenia Krzyża Papieskiego. Uroczystości rozpoczną się w  piątek 19 lutego o godzinie 17.00 w kościele Ducha Świętego, zaś w sobotę o godzinie 15.15 nastąpi procesyjne przeniesienie Krzyża do Kolegiaty św. Mikołaja.

Otwarcie Piotra i Pawła

eGrudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Ceny niektórych produktów na  otwarciu Piotra i Pawła były niesamowite, niestety to tylko chwilowe i na otwarciu sklepu, niedługo potem wróciło wszystko do normalności. Na otwarciu było sporo atrakcji, konkursów, prezentów. Powstanie jednak pytanie czy powstały juz trzeci sklep w tym miejscu przetrwa? czy podobnie jak poprzednie legnie na półmetku i w perspektywie zostani zamieniony na kolejny supermarkiet.

Internet TVSM tani czy drogi?

eGrudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Regionalny operator powoli staje się monopolistą w dostawie usług internetowych, czy monopolistyczna niemal pozycja nie jest przez niego nadużywana? Operator jako spółdzielnia mieszkaniowa nie jest nastawiony na zyski lecz na bilansowanie kosztów, przychodów i oczywiście rozwoju linii komunikacyjnej, która ciągle jest rozbudowywana i modernizowana co w znacznym stopniu  generuje spore koszty obsługi. Należy jednak zauważyć, że wedle naszej analizy większość operatorów oferuje sporo szersze usługi niż TVSM i większy zasięg prędkości, oraz wybór modemów i  usług.

LONDYN 2010 wyjazd organizowany

Wiesław Żurawski włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Międzyszkolne Koło Turystyczne PTTK „Zawrat” przy Zespole Szkół Budowlanych i Plastycznych w Grudziądzu zaprasza młodzież szkół średnich, gimnazjalnych i studentów do zwiedzenia stolicy Wielkiej Brytanii podczas ferii zimowych 22 – 25 stycznia 2010.Przewidywany koszt wycieczki 770 zł. Osobom, które do dnia 30 listopada 2009 wpłacą zaliczkę w kwocie 300 zł zakupimy w tym dniu bilety lotnicze po niższej cenie. Kwota 770 zł obejmuje ubezpieczenie, transport, noclegi i wstępy.