joomla templates top joomla templates template joomla

Piesza Pielgrzymka z Grudziądza do Sanktuarium Maryjnego w Mokrem

info: eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Parafia Rzymsko-Katolicka p.w. św. Józefa Oblubieńca oraz Zarząd Rejonowy Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Grudziądzu - zapraszają na Pieszą Pielgrzymkę z Grudziądza do Sanktuarium Maryjnego w Mokrem.

Teneryfa: co warto zobaczyć w rejonie Santa Cruz?

info: eReporter24.pl; fot: Rainbow Tours włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Jest najważniejszą ze wszystkich Wysp Kanaryjskich, a na jej popularność wpływa wiele czynników. Teneryfa stała się miejscem, które każdego roku odwiedza około 10 milionów osób. Kuszą wulkaniczne krajobrazy i piękna przyroda, kuszą wspaniałe plaże.

Znak STOP zniknie, pojawią się półrogatki

R.Ż/eGrudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Nie wandale, ale wykonawca odwrócił znaki przy skrzyżowaniu z ulicą Kasprowicza - informuje nas Łukasz Rządkowski z Zarządu Dróg Miejskich w Grudziądzu.

Forum Biznesowe dotyczące tematu Odnawialnych Źródeł Energii

R.Ż/eGrudziadz.pl; info: Tomasz Mgłosiek włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

W Starostwie Powiatowym w Grudziądzu odbędzie się Forum Biznesowe dotyczące tematu Odnawialnych Źródeł Energii z naciskiem na bardzo rozwojową odnogę fotowoltaiki.

Festyn parafialny na Rządzu

info: eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Juro w Parafii św. Stanisława Biskupa i męczennika i św.Teresy od Dzieciątka Jezus odbędzie się kolejny już tradycyjnie jak co roku festyn parafialny pt "Dziedzictwo Świętego Stanisława.

"Dobra idea (..) aby zrobić tramwaj wodny" - mówił Marek Sikora

R.Ż/eGrudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

"Wejście do portu zostało pogłębione o dwa metry, nieczystości zostały wywiezione na składowisko odpadów, wejście do portu zostało również poszerzone o 30 metrów (...)

Przewodnik po Grudziądzu - oparł się Napoleonowi, ale Ty nie oprzesz się jemu!

info: eReporter24.pl; fot: R.Ż/eGrudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Tak właśnie było, cytadela, będąca teraz zabytkiem, stawiła z powodzeniem czoło wojskom Napoleona. Było to tam, gdzie łączy się nowoczesność i tradycja, przedsiębiorczość i edukacja, kultura i aktywność - czyli w Grudziądzu.

Małe zamieszanie na ul. Peszkowskiego, która zmieniła się w ul. Macieja Rataja

R.Z/eGrudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Niedawno w wyniku trwających prac budowalnych ul. Peszkowskiego zmieniła się w ul. Macieja Rataja, a dokładniej nie sama ulica, ale zjazd z Ronda Ryszarda Kaczorowskiego zmienił swój kierunek i czasowo skierował kierowców przejeżdżających przez Grudziądz zamiast w stronę autostrady A1 w ślepą uliczkę, która jest jeszcze w trakcie budowy i umożliwi dojazd do wjazdu na A1 po połączeniu z ul. Konstytucji 3 Maja - na co jeszcze trzeba trochę poczekać.

"Wisła wyrzuciła na brzeg tramwaj ale nie wodny tylko miejski"

R.Ż/eGrudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

W Grudziądzu na błoniach nadwiślańskich pojawił się tramwaj, ale nie wodny tylko tramwaj miejski. Niestety zamiast posłużyć jako pokazowy środek komunikacji miejskiej postawiono go na Błoniach Nadwiślańskich, a więc mieszkańcy się nim nie przejadą, będą mogli jedynie go obejrzeć.

Kampania wyborcza do samorządu Grudziądza rozpoczęta - prawie

R.Ż/eGrudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Aleksander Pawłowski rozpoczyna samorządową kampanię wyborczą, a dokładniej "Otwarty Komitet Wyborczy Sławomira Dębskiego", którego jest członkiem. Tak  więc kampania samorządowa rusza w pełni i można uważać ją za rozpoczętą.

Wieczorem rolkarze przejadą ulicami miasta - załap się na fotkę!:

R.Ż/eGrudziazdz.pl, info Urząd Miasta; fot: youtube włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Miłośników rolek zapraszamy na pierwszy Nightskating, czyli wieczorny przejazd ulicami Grudziądza. Wydarzenie odbędzie się 1 maja. Start o godz. 19.30 przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 na osiedlu Lotnisko.