joomla templates top joomla templates template joomla

Dziecko do pierwszej klasy musi być przyjęte

R.Ż/eGrudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Rodzice zamieszkujący rejon danej szkoły podstawowej postanowili zgłosić dziecko do pierwszej klasy szkoły podstawowej. Okazało się, że złożenie dokumentów nie jest takie proste – nie chciano ich przyjąć – ponieważ adres zameldowania wynikający z dokumentu matki był inny niż adres zamieszkania.

Jak pozyskuje się informacje do etykiet opon?

info: eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Na etykietach dołączanych obowiązkowo do opon muszą znaleźć się informacje zgodne z unijnym wzorem dotyczące osiągów danego modelu ogumienia. W jaki sposób osiągi te są sprawdzane i kto dokonuje kontroli parametrów opony?

Dlaczego warto ubezpieczyć szyby samochodowe?

info: eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

W zimowych warunkach atmosferycznych zdecydowanie łatwiej jest o pękniętą szybę w naszym samochodzie. Stąd – zwłaszcza w tym niekorzystnym pogodowo okresie – powinniśmy pomyśleć o wykupieniu ubezpieczenia szyb.

Co kryją stare szpule z filmami

R.Ż/eGrudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Stare filmy przed rekonstrukcją - co kryją klisze? Są to kroniki z 61 roku, w tym takie, które najprawdopodobniej nie zachowały się w zbiorach ..

Niesłusznie pobierane są opłaty za parkowanie w mieście?

R.Ż/eGrudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Strefa płatnego parkowania w mieście pobiera od kierowców w wyznaczonym obszarze opłaty za parkowanie. Okazuje się jednak, że niektóre ulice powinny zostać wydzielone z tej strefy ..

Szlaban znowu sprawny!

R.Ż/eGrudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Ruchliwy przejazd na ul. Południowej znowu odzyskał swoją funkcjonalność, naprawiono szlaban i zdjęto znak STOP. Tak jak poprzednio kierowcy mieli problem z dostosowaniem się do znaku tak teraz do jego braku.

Stowarzyszenie "ZNAK" zaprasza chętnych do pomocy

Remigiusz Żurawski/eGrudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Jak mówi Ewa Cieślakowska Stowarzyszenie zrzesza osoby niepełnosprawne i pełnosprawne, których obecnośc i pomoc w działalności Stowarzyszenia jest mile widziana.

Zdarzył się wypadek? Uzyskaj pomoc i odszkodowanie!

info: eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

W najmniej przewidywanym momencie, może przydarzyć się nam wypadek, wymagający natychmiastowej pomocy medycznej. Warto w takich sytuacjach mieć możliwość uzyskania nie tylko fachowego wsparcia, ale i cennych informacji ze strony specjalistów.

Tramwaj wodny w Grudziądzu. Możliwe? Warte chyba rozważenia?

R.Ż/eGrudziadz.pl; fot nadesłane włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Czy po Wiśle pływać będzie tramwaj wodny? Jest inicjatywa, są wyliczenia pomysłodawczyni, pozostaje jedynie przedstawienie pomysłu osobie, która ma możliwość znalezienia na to środków i sfinansowania projektu.

Auto potrąciło na przystanku tramwajowym kobietę, tramwaj odjechał ...

R.Ż/eSerwis.info włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

W piątek około godziny 10.15 kierowca podjeżdżający do przystanku tramwajowego na ul. Chełmińskiej nie zatrzymał się przed nim i potrącił 77-letnią kobietę, która chciała wsiąść do pojazdu komunikacji miejskiej. 

Jak skorzystać z pomocy tłumacza języka migowego?

Biuro Prezydenta UM Grudziądz / fot: youtube.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Przy załatwianiu administracyjnych spraw osoby niesłyszące mogą skorzystać z pomocy tłumacza języka migowego. Wystarczy zgłosić chęć skorzystania z tej usługi 3 dni przed planowaną wizytą w Urzędzie Miejskim. 

Uważaj, to może Cię sporo kosztować

włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Jak łatwo nadpłacić za przejazd TAXI każdy może się przekonać wsiadając do tzw. taksówki niezrzeszonej. klienci wsiadając do takiej taksówki łapią się dopiero za portfel kiedy nadchodzi pora zapłaty.