joomla templates top joomla templates template joomla

Czy w tym roku również popływamy statkiem po Wiśle? Może nawet dwoma?

R.Ż/eGrudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

 
Zbliża się sezon na wodne wycieczki po Wiśle wzdłuż malowniczych widoków jakie można podziwiać w Grudziądzu. Zeszłoroczny sezon rozpoczął się dosyć niefortunnie podwyższonym stanem wody, co uniemożliwiło przypłynięcie  tramwajowi wodnemu.
 
 
Niespodziewanie jednak pojawił się inny armator „Wikinga”, który woził turystów i mieszkańców na trasie wzdłuż grudziądzkich spichrzów. Sezon był na tyle udany że przedłużono go nawet do końca września. 
 
 
Czy w tym roku również popływamy statkiem? Całkiem możliwe, ponieważ trwają rozmowy z armatorem, jednak do czasu ostatecznych decyzji musimy poczekać aby się dowiedzieć kto nas będzie woził i na jakiej trasie. W tej sprawie informuje nas bardzo oszczędnie rzecznik prasowa Urzędu Miejskiego w Grudziądzu Magdalena Jaworska-Nizioł:
 
- „Trwają rozmowy w tej sprawie. Gdy zapadną ostateczne decyzje z całą pewnością będziemy informować o tym fakcie”.
 
 
Nie wykluczone,  że w Grudziądzu w zbliżającym sezonie pojawi się również drugi armator, który popływa na innej trasie, lub na dłuższym odcinku co by było urozmaiceniem oferty dla turystów i mieszkańców. Jak informuje nas Zofia Chlebowska:
 
- „Na razie wysłałam do Ratusza zapytanie o koszty użytkowania Mariny przez 6 miesięcy. koszt wynajęcia w Marinie na 6 miesięcy pokoju dla kapitana i sternika i czy dadzą zniżkę. Dostałam takie zapytania od dwóch armatorów. Czekam na potwierdzenie ze Zlewni Wód w Chełmie jaki jest po zimie stan koryta. Oznakowania będą postawione dopiero w kwietniu”.
 
Tak więc dopiero po ustawieniu znaków i sprawdzenia stanu koryta będzie wiadomo jakie są możliwości rejsów po Wiśle. Sezon rejsów po Wiśle rozpocznie się już za kilka tygodni.
 
{media load=media,id=1503,width=640,align=center,display=inline}