joomla templates top joomla templates template joomla

Zajęcia w Marinie dla podopiecznych Świetlicy "Przystań - Grudziądzkie Centrum Caritas". Projekt finansowany z FIO Bis wspierają Centrum Caritas i MORiW

włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Od 6 września br. odbywają się zajęcia realizowane w ramach projektu „Bliżej siebie”, w którym biorą udział podopieczni Świetlicy "Przystań - Grudziądzkie Centrum Caritas".

Zaplanowano m.in.: cykl warsztatów twórczego rozwoju, warsztaty edukacyjne w Pracowni Rzeźby w Rakowcu, zwiedzanie Muzeum Mydła w Bydgoszczy, zajęcia edukacyjne w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy i warsztaty kreatywne w grudziądzkim Muzeum. Wszystkie działania realizowane będą od września do listopada br. 

 

Głównym celem projektu jest zwiększenie dostępu do edukacji kulturalnej oraz aktywizacja ukierunkowana na rozwój dzieci uczęszczających regularnie na zajęcia Świetlicy "Przystań". 

Podczas zajęć dzieci są angażowane w rozmaite działania plastyczne, wizualizacyjne i ruchowe, które rozwijają wyobraźnię, umiejętności twórczego myślenia, myślenie refleksyjne oraz aktywną postawę w stosunku do własnej osoby.

Dzieci wykonują m.in. mapy marzeń, malują autoportrety, lepią w glinie. Procesy pracy są podporządkowane ważnym zasadom: każda praca, która powstaje jest dobra. Nie ma tu miejsca na ocenianie, jest stuprocentowa akceptacja, szacunek i zaufanie. Ważny jest proces twórczy, przeżycia i emocje. Wszelka aktywność twórcza jest tu tylko środkiem rozwoju podmiotowego.

Przedsięwzięcie jest inicjatywą grupy nieformalnej, która zawiązała się na potrzeby projektu.

Wszystkie działania realizowane w ramach projektu są dofinansowane z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Bis. Udział w nich jest bezpłatny. Partnerami wspierającymi przedsięwzięcie są: Grudziądzkie Centrum Caritas oraz Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku.