joomla templates top joomla templates template joomla

Ranking lokat bankowych - czyli aktualna anliza ofert banków

włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

 
Kto oszczędza, ten ma. Jeśli mamy trochę oszczędności to warto je zainwestować, żeby się mnożyły. Możemy ulokować je na giełdę, ale wtedy istnieje spore ryzyko, że więcej stracimy niż zyskamy. Możemy też skorzystać z ofert banków i założyć lokatę oszczędnościową. To na pewno mniejszy, ale pewny i bezpieczny zysk. 
 
Lokata bankowa - oferowana przez większość banków w Polsce. Zasada działania tego produktu bankowego jest prosta. Na lokacie lokujemy pieniądze na określony czas. Może to być dzień, może być miesiąc, rok a nawet dwa lata. 
 
W zamian za „wypożyczenie” bankowi pieniędzy, bo tak można nazwać zablokowanie naszych oszczędności na lokacie, bank płaci nam z góry umówione odsetki. Bardzo ogólnie można powiedzieć, że lokata to kredyt udzielony bankowi przez klientów.
 
Lokata to pewny i bezpieczny zysk, bo bank gwarantuje nam zwrot naszych oszczędności wraz z wypracowanymi odsetkami po wygaśnięciu lokaty.
 
Zazwyczaj jest tak, że im dłuższy okres trwania lokaty, tym więcej możemy zarobić. Oprocentowanie lokaty może być stałe lub zmienne i np. rosnąć w czasie. Wszystko zależy od warunków, jakie są zawarte w umowie lokaty bankowej, którą podpisujemy w dniu jej zakładania.
 
Zalety lokat bankowych to:
 
- bezpieczeństwo naszych oszczędności
- pewny zysk, pod warunkiem, że nie zerwiemy lokaty przed datą jej wygaśnięcia
- oprocentowanie i zysk znany już w chwili zakładania lokaty
- możliwość posiadania więcej niż jednej lokaty
- możliwość kapitalizacji odsetek i automatycznego odnawiania lokaty
- możliwość zerwania lokaty przed terminem określonym w umowie – czasem bez utraty wypracowanych już odsetek
 
Wady lokat bankowych to:
 
- zablokowanie kwoty lokaty na pewien czas
- minimalna, określona kwota lokaty – zazwyczaj jest to 1000 zł
- wcześniejsza wypłata środków to utrata odsetek
- brak możliwości dopłacenia nadwyżki finansowej na rachunek lokaty w okresie jej trwania
 
Obecnie na rynku mamy kilka ciekawych ofert lokat bankowych, które zostały uznane za najatrakcyjniejsze. 
 
Lokata Bezkarna – zakładana na 3 miesiące, oprocentowanie 3,2% oferowane dla nowych klientów, gwarancja wypłaty odsetek naliczonych do chwili zerwania lokaty. Minimalna kwota lokaty to 1000 zł, maksymalna to 100 000 zł. Lokatę założysz w Banku BGŻ Optima.
 
Lokata Happy – produkt Idea Banku. Oprocentowanie 4% w skali roku dla nowych klientów, okres trwania lokaty to 3 miesiące, kwota lokaty od 1000 zł do 10 000 zł. Nie musisz korzystać z dodatkowych produktów bankowych takich jak konto czy karta kredytowa. Jedyne ograniczenie to możliwość założenia tylko jednej lokaty przez klienta. 
 
Lokata w mBanku – oprocentowanie to 4% w skali roku, minimalna kwota lokaty to tylko 500 zł, maksymalna kwota to 10 000 zł. Tak atrakcyjne, stałe oprocentowanie dostępne jest dla nowych klientów, a lokata zakładana jest na 3 miesiące. 
 
Lokata powitalna 1|2|3 - zakładana na 3 miesiące, oprocentowanie zmienia się w czasie od 2% na początku do 5% w skali roku w trzecim miesiącu trwania lokaty. Kwota lokaty może wynosić od 1000 zł do 20 000 zł. Lokata dostępna dla nowych klientów, którzy otworzą Konto 1|2|3. 
 
Jak widać na rynku jest co najmniej kilka atrakcyjnych ofert lokat, które pozwolą pomnożyć Twoje oszczędności. Wystarczy tylko wybrać produkt, który najbardziej odpowiada naszym preferencjom i zacząć oszczędzać. A warto to robić, bo każdy zarobiony grosz to satysfakcja i budowanie naszej finansowej niezależności, która pozwala nam spać spokojnie i bez obaw patrzyć w przyszłość.
 
Pełny ranking znajdziesz na oszczednoscionline.pl - serwisie finansowym o oszczędzaniu.