joomla templates top joomla templates template joomla

Schody na Rządzu "rozebrali" urzędnicy, a nie wandale. Poręcze były niebezpieczne, w każdej chwili mogły odpaść

włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Elementy schodów na Rządu prowadzące do jeziora Rządz zostały rozebrane przez Urzędników. Poręcze były fragmentami tak zniszczone, że w każdej chwili mogły się oderwać pod naciskiem przechodniów. 

O schodach, które z miesiąca na miesiąc wyglądają coraz gorzej, a zejście nimi staje się coraz trudniejsze, pisaliśmy kilka dni temu. Okazuje się, że poręczne, których obecnie nie ma na odcinku zejścia nad Wisłę, zostały rozebrane na polecenie Urzędników ponieważ w każdej chwili mogły odpaść. 
 
 
 
Poręcze wcześniej zostały zniszczone podobno przez wandali - tak twierdzą Urzędnicy - jednak temat rozpadających się schodów już od wielu lat gości na sesjach Rady Miejskiej, na której radni sygnalizowali pogarszający się ich stan.
 
 
Kilka lat temu miała miejsce naprawa zejścia, jednak od tego czasu częściowo został wypłukany żwir, poręcze natomiast stały się niestabilne. Może więc to jednak nie wandale?
 
Schody mają zostać naprawione, przynajmniej tak obiecują Urzędnicy. 
 
- „Firma zajmująca się tym obszarem otrzyma polecenie wzmocnienia istniejących balustrad, uzupełnienia brakujących drewnianych podstopni i żwirowego wypełnienia” - informuje rzecznik prasowa Urzędu Miejskiego w Grudziądzu Magdalena Jaworska-Nizioł.
 
Jest więc szansa, że schody w końcu będą ponownie „przechodnie” i bezpieczne