joomla templates top joomla templates template joomla

"Czy odda Pan/Pani głos na Roberta Malinowskiego w wyborach, jeżeli nie to na kogo?". Trwa Sondowanie grudziądzan co do preferencji wyborczych

włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

 
Na ulicach Grudziądza w ostatnim czasie prowadzone były badania sondażowe co do preferencji wyborczych mieszkańców tego miasta. Jedno z pytań brzmiało „Czy zagłosujesz na prezydenta Roberta Malinowskiego w nadchodzących wyborach ..”.
 
Przed grudziądzkimi marketami w ostatnim czasie pojawili się ankieterzy jednej z firm sondażowych badający preferencje mieszkańców Grudziądza co do poparcia partii politycznych, ale także co do chęci głosowania w nadchodzących wyborach na Roberta Malinowskiego jako kandydata na prezydenta Grudziądza.
 
 
 
O tym, że prowadzone są tego typu szczegółowe badania poinformowała nas jedna z respondentek Pani Cecylia. Sama sonda co do preferencji partyjnych nie jest niczym nowym, natomiast pytanie dotyczące:
 
- „Chęci głosowania na Roberta Malinowskiego jako kandydata na prezydenta Grudziądza” 
 
jest pytaniem dotyczącym bezpośrednio najbliższych wyborów samorządowych w Grudziądzu. Dopiero po odpowiedzi na tak zadane pytanie w kolejnym punkcie respondenci pytani są  co do ewentualnych preferencji i chęci oddania głosu na innego kandydata:
 
- „Jeżeli nie na Prezydenta Roberta Malinowskiego, to na kogo oddałbyś swój głos? „
 
Poniżej jedna z naszych sond dotycząca wyborów do Parlamentu Europejskiego.

W odpowiedzi pojawiają się takie osoby jak poseł Tomasz Szymański, ale również inni kandydaci w tym opozycji jak Sławomir Szymański czy Marzenna Drab, a więc politycy regionu, których nazwisko pojawiało się w poprzednich wyborach samorządowych. 
 
Pozostałe pytania zadane respondentom dotyczyły szczegółowo preferencji wyborczych oraz ich zmiany i głosowania w ostatnich wyborach na konkretną partię polityczną. 
 
Sonda przeprowadzona była najprawdopodobniej dla jednego z mediów ogólnopolskich z kapitałem w mediach regionalnych. Czekamy na wyniki, sondażu.