joomla templates top joomla templates template joomla

Studia IT szansą na wysokie zarobki

włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

W Trójmieście bezustannie rośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowanych informatyków. Coraz więcej międzynarodowych firm otwiera tu swoje oddziały. Ukończone studia informatyczne dają szansę na znalezienie atrakcyjnej i bardzo dobrze płatnej pracy.
 
Jakie studia gwarantują wysokie zarobki? To pytanie, które zadaje sobie niemal każdy młody człowiek, zwłaszcza ten stojący przed wyborem kierunku studiów i uczelni. Odpowiedź można znaleźć m.in. w raportach wynagrodzeń - od kilku lat w czołówce znajdują się zarobki w branży IT. Według raportu Sedlak&Sedlak, w 2016 r. pensje pracowników z sektora IT wynosiły od 4 tys. brutto na stanowisku młodszego specjalisty, do prawie 30 tys. brutto na stanowiskach menedżerskich. Mediana wynagrodzenia kierownika projektu to, zgodnie z raportem, ok. 11 tys. zł brutto.
 
 
Dziś przed wyborem studiów nadal stoi część maturzystów, a także ludzie z pewnym doświadczeniem zawodowym, którzy pragną zgłębić tajniki informatyki lub po prostu się przebranżowić.
 
Gdański oddział Polsko-Japońskiej AkademiiTechnik Komputerowych (PJATK), którego siedziba mieści się przy ul. Brzegi , oferuje stacjonarne oraz niestacjonarne studia inżynierskie w kilku szczególnie poszukiwanych specjalnościach, m.in. popularne obecnie aplikacje internetowe czy inżynieria gier komputerowych. Istnieje również możliwość uczestnictwa w ponad 30 różnego rodzaju kursach, m.in. z zakresu programowania, grafiki, baz danych oraz sieci komputerowych.
 
Absolwenci PJATK są przygotowani do pracy na każdym z etapów procesu wytwarzania rozwiązań IT, wykazują się umiejętnością realizacji i weryfikacji komponentów systemów informatycznych zgodnie z ich specyfikacją, umiejętnością administrowania średniej wielkości systemami informatycznymi, umiejętnością praktycznego posługiwania się narzędziami informatycznymi, analizą wymagań użytkowników, projektowania i programowania aplikacji.
 
 
Przygotowanie z zakresu podstaw informatyki i jej kontekstu społecznego umożliwia uzupełnianie wiedzy w szybko zmieniającej się rzeczywistości.
 
W trakcie nauki studenci mają do dyspozycji dobrze wyposażone laboratoria komputerowe i licencjonowane oprogramowania (Microsoft, Oracle, Sparx, Adobe i in.). Mają też możliwość zrobienia profesjonalnych kursów i zdobycia certyfikatów (m. in. CISCO CCNA, Adobe, Blender).
 
Studenci wydziału korzystają z praktyk i staży w uznanych firmach z Pomorza. Po ukończeniu studiów posiadają umiejętności samodzielnej i innowacyjnej pracy.
 
Z pełną ofertą gdańskiego Wydziału Informatyki Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych można zapoznać się na stronie Akademii.
 
Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych
ul. Brzegi 55 , Gdańsk (2.5 km od Dworca Głównego PKP Gdańsk)
tel.: 58 683-59-75, 512-361-461 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.