joomla templates top joomla templates template joomla

Mali Odkrywcy z NSP nr 1 w Grudziądzu zaprezentowali Państwa Świata w ramach wystawy do książki MAPY Aleksandry i Daniela Mizielińskich

włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

 
W Niepublicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Grudziądzu odbyła się prezentacja Państw Świata przygotowana przez uczniów w związku z wystawą zorganizowaną w szkole do książki MAPY autorstwa Aleksandry i Daniela Mizielińskich.
 
Uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Grudziądzu poznawali Państwa Świata ich położenie, kulturę, regionalne zwyczaje, a także tradycyjne dania czy charakterystyczne dla danego regionu łakocie zaprezentowane na specjalnym pokazie zorganizowanym w Szkole, który odbył się w związku z wystawą książki MAPY. 
 
 
Każda z prezentacji zorganizowana została przez grupę uczniów przy planszach będących ilustracjami książki MAPY autorstwa Aleksandry i Daniela Mizielińskich wydanej przez Wydawnictwo Dwie Siostry.
 
 
 
Mali Odkrywcy mogli zapoznać się z przygotowanymi przez kolegów prezentacjami Państw w tym charakterystycznymi dla nich zabytkami - czasem nawet można było ich dosłownie dotknąć - ilustracjami miejsc czy zwierząt, a także skosztować charakterystyczne dla danego Państwa posiłki czy łakocie, które cieszyły się szczególnym „wzięciem”.
 
Korytarz szkoły stał się na pewien czas mapą Świata z poszczególnymi Państwami, przy których można było się zatrzymać, pooglądać zdjęcia, sprawdzić położenie na mapie i oczywiście posilić się regionalnymi specjałami. 
 
Po wędrówce Młodych Odkrywców przez wszystkie szerokości geograficzne naszego globu pozostał nie tylko smak tradycyjnych dań czy słodkości, ale również książki MAPY, z którymi można zapoznać się w Szkolnej Bibliotece.