joomla templates top joomla templates template joomla

Znak STOP zniknie, pojawią się półrogatki

Nie wandale, ale wykonawca odwrócił znaki na przejeździe kolejowym przy skrzyżowaniu z ulicą Kasprowicza - informuje nas Łukasz Rządkowski z Zarządu Dróg Miejskich w Grudziądzu.

- "Pragnę poinformować, że przedmiotowe oznakowanie drogowe zostało odwrócone przez Wykonawcę prac związanych z przebudową torowisk kolejowych na terenie miasta Grudziądza".

Wykonawca swoją decyzją zapewne ucieszył nie jednego kierowcę, który w tym miejscu przez długie miesiące był zmuszony "stopować" przed przejazdem kolejowym, po którym nie kursują pociągi.

Znaku nie ma, ale jest oznakowanie poziome

Niestety radość nie do końca może być uzasadniona, ponieważ odwrócenie znaku nie wiele zmienia w organizacji ruchu na tym przejeździe. Nadal w tym miejscu, z obu stron, znajduje się linia pozioma P-12, która jak przypomnijmy to nic innego jak:

- linia bezwzględnego zatrzymania - stop.

Do pełnego szczęści osób kierujących pojazdami potrzebne jest więc zamazanie tych linii, czyli ich usunięcie.

Likwidacja znaku STOP, powstaną półrogatki

Nawet jeżeli jeszcze trochę trzeba będzie "przystopować" na wspomnianym przejeździe to jest jednak nadzieja, że już niedługo w tym miejscu nie będzie ani znaku STOP B-20 ani oznakowania poziomego P-12.

- "Docelowo oznakowanie drogowe na przejeździe kolejowym zostanie zastąpione przez półrogatki i przekwalifikowane na przejazd kolejowy z kategorii „C” na kategorię „B” z jednoczesną likwidacją znaków B-20 (przyp. red. w zamyśle zapewne również oznakowania poziomego P-12)" - informuje Łukasz Rządkowski z Zarządu Dróg Miejskich w Grudziądzu. 

Nowe rozwiązanie wydaje się sporo przyjemniejsze dla kierowców, tak więc chyba pozostaje czekać na jego realizację.