joomla templates top joomla templates template joomla

„Lokale za złotówkę” dla przedsiębiorców z zasobów MPGN. Jury w drodze konkursu będzie decydowało kto otrzyma taki lokal

Agencja Informacyjna eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Dzisiaj w lokalu przy ulicy Wybickiego 17 odbyła się konferencja prasowa „Lokal za złotówkę”. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Nieruchomościami Sp. z o.o. we współpracy z Urzędem Miejskim stworzyło pilotażowy program dotyczący wynajmu nieruchomości na preferencyjnych warunkach dla małych przedsiębiorców.
 
 
Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Nieruchomościami Sp. z o.o. oraz Urząd Miejski w Grudziądzu opracowali program, dzięki któremu wybrane grudziądzkie lokale użytkowe będą udostępniane na wynajem. Celem tej akcji jest optymalne wykorzystanie wolnej przestrzeni użytkowej, rozwój przedsiębiorczości i ożywienie gospodarcze naszego miasta.
 
- „Liczymy na to, że ten program spotka się z zainteresowaniem grudziądzkich przedsiębiorców, szczególnie tych młodych, którzy dopiero startują w biznesie. To właśnie na początku ścieżki zawodowej takie wsparcie jest potrzebne, czasami niezbędne po to, aby taką działalność rozpocząć. Zachęcam wszystkich do zainteresowania się tym programem oraz do składania ofert do MPGN. Liczę na to, że program „Lokal za złotówkę” będzie się cieszył dużą popularnością. Od tej popularności będzie zależała liczba kolejnych lokali przeznaczanych na wynajem na preferencyjnych warunkach.” – komentuje Prezydent Maciej Galmowski.
 
 
Do pierwszej edycji programu wybrano trzy lokale o zróżnicowanej powierzchni, znajdujące się w obrębie Starego Miasta. Są to nieruchomości przy ulicach: ul. Starorynkowa 16, ul. Wybickiego 17 oraz Aleja 23 Stycznia 12. Lokale są wyremontowane i gotowe do rozpoczęcia działalności bez dodatkowych nakładów finansowych.
 
Szczegóły przedstawiła Prezes MPGN Sp. z o.o Joanna Elszkowska
 
- „Lokale przygotowane są do wejścia od zaraz. Mają tak zwany biały montaż, czyli odmalowane i czyste ściany, oraz instalacje w dobrym stanie technicznym. Wystarczy zamontować umeblowanie, wyposażenie technologiczne i można rozpocząć prowadzenie swoich usług.”
 
Regulamin programu zastrzega wynajem na rzecz handlu odzieżą używaną, usług bukmacherskich, lombardów oraz salonów gier. Wpisuje się to w uchwalony przez Radę Miejską Lokalny Program Rewitalizacji Grudziądza na lata 2017-2023.
 
- „Chcemy wyjść do młodych przedsiębiorców, żeby skorzystali z innej formuły rozwinięcia skrzydeł.” – zachęca Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Kowarowski.
 
Aby zachęcić do współpracy stowarzyszenia oraz mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa ustalono czynsz w wysokości 1zł/m2 powierzchni użytkowej lokalu. Jedyne warunki, jakie podmioty gospodarcze muszę spełnić, to brak zaległości finansowych względem ZUSu, Urzędu Skarbowego, MPGN i gminy-Miasto Grudziądz oraz nieposiadanie w ciągu roku poprzedzającego praw do lokalu użytkowego z zasobów MPGN. Do stawki wyznaczonego czynszu należy doliczyć podatek od nieruchomości i koszty eksploatacyjne. Ostateczna kwota czynszu będzie uzależniona od liczby złożonych wniosków oraz od ewentualnej licytacji konkursowej (w przypadku złożenia kilku wniosków na dany lokal).
 
 
 
Najemcy „Lokalu za złotówkę” zostaną wybrani w drodze konkursu, w którego skład jury będzie wchodzić komisja konkursowa powołana przez Zarząd MPGN. Wyłonieni przedsiębiorcy będą zobowiązani podpisać umowę na okres 3 lat, a także do rozpoczęcia działalności w ciągu dwóch miesięcy od podpisania umowy.
 
Lista wyznaczonych lokali będzie publikowana na stronie internetowej MPGN, w Biuletynie Informacji Publicznej MPGN oraz w siedzibie Spółki. Wykaz będzie zawierał informacje na temat wyjściowej stawki czynszu oraz termin, miejsce i warunki składania wniosków. Formularz będzie do pobrania ze strony internetowej miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Nieruchomościami Sp. z o.o.