joomla templates top joomla templates template joomla

„Nie wiem czy Prezydent, jeżeli będzie robił niepopularne ruchy, będzie miał większość w Radzie” - mówią radni SLD pytający co dalej z pracownikami szpitalnej apteki?

R.Ż/eSerwis.info; fot: Agencje/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

„Nie wiem czy Prezydent, jeżeli będzie robił pewne ruchy, które będą niepopularne i będą odbiegały od tego co mówił czy będzie miał większość w Radzie mówiąc najkrócej” – mówił radny Łukasz Kowarowski na konferencji prasowej dotyczącej dzierżawy szpitalnej apteki podmiotowi zewnętrznemu.
 
 
Radni SLD pytają co dalej z osobami zatrudnionymi w szpitalnej aptece, a także innymi pracownikami zatrudnionymi w sferze, która ma zostać odłączona od szpitala lub outsourcowana co zakłada plan naprawczy placówki. Szpital ogłosiła właśnie przetarg na dzierżawę apteki, która do tej pory była całodobowa, a zmiany właścicielskie mogą powodować redukcję personelu w związku z optymalizacją np. kosztów. 
 
- „Czy apteka nadal będzie czynna całą dobę, a jeżeli nie to czy osoby tam pracujące zostaną częściowo zwolnione”? - pytają radny Łukasz Kowarowski oraz Helena Bagniewska. 
 
 
Wydzierżawiona apteka poza miesięczną opłatą za dzierżawę ma płacić Szpitalowi również procent od ewentualnego obrotu, im będzie on wyższy to wyższy będzie również zysk dla Szpitala. 
 
- „Zastanawia nas, że apteka przynosiła określony zysk, ale ten zysk w porównaniu do kwoty, którą by miał potencjalny dzierżawca zapłacić jest dużo, dużo niższy” - mówił Łukasz Kowarowski.
 
 
 
W jaki sposób nowy podmiot wygeneruje ten wyższy zysk, aby opłacić dzierżawę? Zbyt wielu możliwości nie ma, albo podwyżka cen leków, albo ograniczanie kosztów np. przez zwolnienia.
 
- Czy takie podejście spowoduje wzrost cen leków? W podmiocie, który jest niejako monopolistą w tym miejscu - 
 
Jak zapewniają radni SLD:
 
- „Będziemy się bacznie przyglądali zmianą związanym z „Pakietem Glamowskiego” - 
 
jednak jak sami radni dodają
 
- „O pewnych rzeczach jesteśmy informowani, ale niektóre rzeczy dzieją się szybko” -
 
Jak mówi Łukasz Kowarowski radni są informowani o kolejnych krokach jedynie na sesjach i komisjach, Prezydent nie informuje Przewodniczącego rady o każdym poczynionym ruchu na bieżącą.
 
- „Nie wiem czy Prezydent jeżeli będzie robił pewne ruchy, które będą niepopularne i będą odbiegały od tego co mówił czy będzie miał większość w Radzie mówiąc najkrócej” - 
 
Czy jednak radni powiązani z Prezydentem, często tez zawodowo, będą mieli odwagę postawić się Maciejowi Glamowskiemu? - Sam Przewodniczący SLD został zatrudniony w spółce miejskiej zaraz po wyborach.
 
Również inni radni są mianowani pełnomocnikami co jest ominięciem niejako prawo, które zabrania zatrudniania radnych Prezydentowi. Marek Nowak wspominał również na jednej z konferencji prasowych o kolejnych przypadkach zatrudniania w spółkach miejskich rodzin radnych.