joomla templates top joomla templates template joomla

54 nauczycieli i dyrektorów grudziądzkich placówek odebrało nagrody w auli Centrum Kształcenia Ustawicznego z okazji obchodów Dnia Edukacji Naukowej

info: UM, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

W poniedziałek, w auli Centrum Kształcenia Ustawicznego, obchodzono Dzień Edukacji Naukowej. Podczas uroczystości wręczono nagrody 54 nauczycielom i dyrektorom grudziądzkich placówek. Nagrody Prezydenta Miasta wręczył wiceprezydent Szymon Gurbin.
 
 
Nagrody Prezydenta Grudziądza dla nauczycieli przyznawane są każdego roku z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Prezydent podziękował wszystkim nauczycielom, wychowawcom, pedagogom i pracownikom oświaty za codzienny trud i zaangażowanie włożone w edukację oraz wychowanie młodego pokolenia. Podkreślił, że edukacja jest jednym z fundamentalnych elementów miasta i należy jej przypisać rolę szczególną. „Dzisiaj życzę wszystkim grudziądzkim Nauczycielom jednego: aby w możliwie krótkim czasie odczuli, że są elitą, o którą się dba, którą się docenia, w którą się inwestuje, której należy się szczególny szacunek.” – mówił Szymon Gurbin.
 
 
W związku z obchodami święta nauczyciele oraz dyrektorzy szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez grudziądzką gminę otrzymali nagrody prezydenta, medale Komisji Edukacji Narodowej, a także złote, srebrne i brązowe medale za długoletnią służbę. 
 
Nagrodę I stopnia otrzymał Maciej Gburczyk – nauczyciel Ogniska Pracy Pozaszkolnej. 
 
Uroczystość poprowadziła Dyrektor Wydziału Edukacji Kamila Melkowska-Lemke. Złożyła wszystkim wyróżnionym wyrazy szacunku i uznania – „Wszystkim państwu bardzo serdecznie gratuluję, życzę sukcesów w pracy, a także spełnienia marzeń w życiu osobistym”. 
 
Wydarzeniu towarzyszył występ artystyczny wychowanków z Centrum Rehabilitacji im. Biskupa Jana Chrapka w Grudziądzu pod kierownictwem pani Aleksandry Drozdeckiej. 
 
 
 
Wykaz nagrodzonych w 2019 roku 
 
 
Nagroda Prezydenta Grudziądza
 
1. Maciej Gburczyk -  nauczyciel Ogniska Pracy Pozaszkolnej  -  Nagroda I stopnia
2. Bartosz Siedlecki – dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2
3. Jolanta Tarniowa – dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 5
4. Joanna Szumlińska – dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 9  
5. Aleksandra Majkowska - dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego
6. Anna Drozdowska – dyrektor Zespołu Placówek Edukacyjno-Rewalidacyjnych
7. Hanna Czarnecka – dyrektor Przedszkola Miejskiego „Śródmieście”
8. Beata Magiera – wicedyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3 
9. Anita Szydłowska - nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 12
10. Piotr Jezierski – nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 12
11. Elżbieta Bilecka - nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 16
12. Mirosława Rybczyńska – nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 18
13. Alina Buszczyk - nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 20 
14. Damian Zbrzeźny - nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 20
15. Katarzyna Trendowicz – nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 21 
16. Danuta Górecka – nauczyciel Zespołu Szkół Ogólnokształcących
17. Wioleta Wichrowska – nauczyciel I Liceum Ogólnokształcącego
18. Piotr Drozdowski – nauczyciel II Liceum Ogólnokształcącego 
19. Łukasz Piasecki – nauczyciel III Liceum Ogólnokształcącego
20. Kamilla Norkowska -nauczyciel Zespołu Szkół Mechanicznych
21. Sławomir Thom – nauczyciel Zespołu Szkół Technicznych 
22. Beata Wiklińska – kierownik warsztatów, nauczyciel Zespołu Szkół Gastronomiczno– Hotelarskich
23. Małgorzata Cieszyńska-Skowrońska – wicedyrektor ds. Ośrodka Doskonalenia i Doradztwa Zawodowego Nauczycieli Centrum Kształcenia Ustawicznego
24. Mirosław Dymiński – nauczyciel Zespołu Placówek Edukacyjno-Rewalidacyjnych
25. Jarosław Heinrich – kierownik internatu Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 2
 
Nagroda Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego 
 
1. Marlena Treichel – dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 11
 
Nagroda Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty
 
2. Paweł Górecki – nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 11
 
Medal Komisji Edukacji Narodowej:
 
3. Anna Drozdowska – dyrektor Zespołu Placówek Edukacyjno-Rewalidacyjnych
4. Rafał Piotr Chylewski – Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 16 
5. Iwona Sikorska – wicedyrektor Szkoły Podstawowej Nr 5 
6. Małgorzata Ziemska – nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 5
7. Małgorzata Binder – wicedyrektor Szkoły Podstawowej Nr 11
8. Lucyna Michałek – nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 12
9. Aldona Linowska – nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 12
10. Grażyna Bociek – nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 18
11. Ewa Szulc – nauczyciel  Szkoły Podstawowej Nr 20
12. Krzysztof Wagner – nauczyciel  Szkoły Podstawowej Nr 20
13. Barbara Kamińska – nauczyciel Zespołu Szkół Ogólnokształcących 
14. Sylwia Lauda – nauczyciel Zespołu Szkół Ogólnokształcących 
15. Teresa Śmigielska – nauczyciel Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich
 
Medal Złoty za Długoletnią Służbę:
 
16. Tomasz Lewandowski – nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 3
17. Grażyna Redmer – nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 11
18. Witold Zygadlewicz – nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 11
19. Barbara Bieńkowska – nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 20
20. Mariola Dziewońska – nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 20
21. Elżbieta Karolska – nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 20
22. Danuta Nadolska – pracownik Zespołu Szkół Rolniczych 
 
Medal Srebrny za Długoletnią Służbę:
 
23. Artur Lewandowski – nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 3
24. Anna Chyla – nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 20
25. Małgorzata Fede-Kozłowska - nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 20
26. Monika Dana – główna księgowa Szkoły Podstawowej Nr 20
27. Aleksandra Drozd-Piernik – nauczyciel Zespołu Szkół Rolniczych
 
Medal Brązowy za Długoletnią Służbę;
 
28. Krzysztof Janikowski - nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 3
29. Anna Sarnowska – nauczyciel Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich