joomla templates top joomla templates template joomla

70 dzikich wysypisk w Grudziądzu! A na nich wersalki, kanap, sprzęt RTV i AGD, opony, elementy mebli i samochodowów. To efekt działań Straży Miejskiej w Grudziądzu z ZK 1

info: Straż Miejska, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Dobiegły końca tegoroczne akcje sprzątania miasta z osadzonymi z Zakładu Karnego nr 1 w Grudziądzu. Zapraszamy na krótkie podsumowanie tego przedsięwzięcia oraz pozostałych działań Patrolu Ekologicznego w zakresie usuwania wysypisk śmieci.
 
 
Wspólne akcje Straży Miejskiej w Grudziądzu z Zakładem Karnym nr 1 trwają od wielu lat i polegają na tym, że osadzeni pod okiem funkcjonariuszy porządkują wytypowane tereny w mieście.
 
 
Tegoroczna edycja, która trwała od marca do listopada, objęła dwanaście tego typu wydarzeń. Porządkowane różne tereny, między innymi okolice Jeziora Tarpno, ulicę Szpitalną, okolice Powiatowego Urzędu Pracy. Każdorazowo do worków na śmieci trafiały liczne i rozmaite odpady komunalne, odpadami wielkogabarytowymi zapełniane były kontenery.
 
Wśród tych ostatnich znaleźć można było dosłownie wszystko – od wersalek, kanap, przez sprzęt RTV i AGD, zużyte opony, po inne elementy mebli i części samochodowe.
 
Oprócz likwidacji dwunastu dzikich wysypisk śmieci w ramach tego typu akcji, Patrol Ekologiczny przy użyciu własnych środków doprowadził w ciągu roku do uporządkowania kolejnych 58 zanieczyszczonych miejsc. Łącznie dało to liczbę 70 lokalizacji.