joomla templates top joomla templates template joomla

Zatrzymajcie zabijanie bezbronnych, aborcja zabija dzieci, matki, narody - pod takim hasłem odbył się szokujący protest w Grudziądzu Fundacji Pro - Prawo do życia

R.Ż/eSerwis.info; fot: nadesłane włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Aborcja zabija dzieci, matki, narody. Pod takim hasłem odbył się szokujący protest w Grudziądzu zorganizowany przez Fundację Pro - Prawo do życia. Na bilbordach pojawiły się zdjęcia dzieci, które zginęły wyniku aborcji.

W czwartek w Grudziądzu odbył się protest Fundacji Pro - prawo do życia, która od lat szokuje przechodniów polskich miast zdjęciami prezentującymi martwe płody nienarodzonych dzieci, będące wynikiem wykonanej aborcji. Jak czytamy na stronie Fundacji:
 
- "Każdego roku w Polsce legalnie morduje się ponad 1300 dzieci – ponad 94% z nich z powodu podejrzenia o chorobę.".
 
Aktywiście Pro - Prawo do życia chcąc nagłośnić problem:
 
- "Organizują wiele akcji i inicjatyw i skupiają się na skutecznych metodac oddziaływania:".
 
 
Przeciwnicy tego typu protestów zarzucają Fundacji propagowanie zdjęć, na których znajdują się szokujące ilustracje martwych dzieci. Jak jednak informuje Fundacja ich protesty są zgodnie z dotychczasowymi orzeczeniami Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, który zajmował się podobną sprawą w Niemczech i orzekł, że nie dochodzi do naruszenia art. 10 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, który gwarantuje każdemu prawo do wolności wyrażania opinii „bez ingerencji władz publicznych”.
 
Trybunał nie zabronił nazywania aborcji morderstwem, ale jednocześnie zaznaczył, że  działacze pro life nie mogą sugerować, że aborcjoniści są przestępcami, jeśli prawo krajowe aborcję dopuszcza.