joomla templates top joomla templates template joomla

ALKS Stal Grudziądz otrzymał dofinansowanie w wysokości 20 tys. zł na zadanie pn. „Modernizacja obiektu klubu sportowego ALKS Stal Grudziądz”

info: UM/Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

 
Klub sportowy ALKS Stal Grudziądz otrzymał dofinansowanie w wysokości 20.000,00 zł na zadanie pn. „Modernizacja obiektu klubu sportowego ALKS Stal Grudziądz”, w ramach trzeciej edycji programu „Kujawsko-Pomorskiej Małej Infrastruktury Sportowej”. 17 lipca, w Centrum Sportu i Rekreacji Olender w Wielkiej Nieszawce, odbyło się uroczyste wręczenie umów. Krótka Informacja w załączeniu oraz zdjęcia wykonane dla Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego przez fot. Szymona Zdziebło. 
 
W piątek, w Centrum Sportu i Rekreacji Olender w Wielkiej Nieszawce, odbyło się uroczyste wręczenie umów dotyczących trzeciej edycji programu „Kujawsko-Pomorskiej Małej Infrastruktury Sportowej”. W ramach programu rozdysponowanych zostanie 550 tysięcy złotych.
 

17 lipca ogłoszono wyniki naboru na dofinansowanie zadań inwestycyjnych dla jednostek samorządu terytorialnego pn. „Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa”. Umowę dla naszego miasta odebrał pracownik Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Grudziądzu – Łukasz Froncek. W spotkaniu uczestniczyła przewodnicząca Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, członek zarządu Aneta Jędrzejewska oraz radny województwa Robert Malinowski.
 
- Nasz program „Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa” realizujemy z myślą o budowie obiektów sportowo-rekreacyjnych szczególnie w małych miejscowościach, czyli tam, gdzie miejsc do uprawiania sportu i zwykłej aktywności ruchowej po prostu brakuje. Zależy nam, by rozwój takiej infrastruktury był odpowiedzią na konkretne potrzeby lokalnej społeczności. Środki przeznaczamy również na budowę sal gimnastycznych w szkołach, które nie posiadają odpowiedniej przestrzeni sportowej – mówił marszałek Piotr Całbecki.
 
Środki w wysokości od 9 do 43 tysięcy złotych pomogą w budowie boisk, siłowni zewnętrznych, urządzeń do ćwiczeń street workout oraz innych ogólnodostępnych stref aktywności dla mieszkańców. Wśród dofinansowanych projektów znalazły się m.in. modernizacja boiska sportowego do gry w kajak polo (miasto Chełmża), budowa boiska wielofunkcyjnego w Wielowsi (gmina Gniewkowo), przebudowa pomieszczeń przeznaczonych do stacjonarnego treningu kolarskiego w Toruniu, modernizacja boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej w Kruszynie (gmina Włocławek), wyposażenie i montaż siłowni wewnętrznej w Osięcinach (gmina Osięciny) i budowa trzech boisk do siatkówki plażowej oraz rampy skateparku w Makowiskach (gmina Czernikowo). Gmina-miasto Grudziądz uzyskała dofinansowanie w wysokości 20.000,00 zł na zadanie pn. „Modernizacja obiektu klubu sportowego ALKS Stal Grudziądz”.
 
Program „Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa” realizowany jest od 2018 roku. Dwa lata temu miasto otrzymało dofinansowanie na zadanie „Budowa boiska trawiastego do piłki nożnej przy Szkole Podstawowej Nr 8” w wysokości 10.000 zł, a w roku ubiegłym kwota 20.000 zł została przyznana na realizację zadania „Zakup i montaż wyposażenia siłowni w pomieszczeniu zlokalizowanym w budynku przy ul. Sportowców 1-3”.