joomla templates top joomla templates template joomla

Wykryto bakterie coli w wodzie pitnej. Inspektor Sanitarny w Grudziądzu poinformował, że bakterie wykryto w wodzie z wodociągu zaopatrującego miejscowość Wielkie Lniska, gm. Grudziądz

info: UM, Grudziądz; fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Grudziądzu informuje, że w badaniach jakości wody z wodociągu zaopatrującego miejscowość Wielkie Lniska, gm. Grudziądz, stwierdzono obecność bakterii grupy coli. 
 
 
Woda jest warunkowa przydatna do spożycia, po uprzednim przegotowaniu. Przegotowania wymaga woda do: przygotowania posiłków, mycia spożywanych na surowo owoców i warzyw, mycia zębów, mycia naczyń, kąpieli noworodków i niemowląt.
 
Trwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody spełniającej wymagania zalecane rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2017 r. poz. 2294).
 
 
- Uwaga: Wodę należy gotować przez minimum 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schładzania pozostawić do ostudzenia. Woda bez przegotowania może być stosowana do codziennego mycia, prania odzieży, prac porządkowych (np. mycia podłóg) i spłukiwania toalet -
 
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Grudziądzu po otrzymaniu prawidłowych wyników badania wody, kolejnym komunikatem zawiadomi o zmianie jakości wody.
 
Zalecenie obowiązuje do czasu wydania kolejnego komunikatu.