joomla templates top joomla templates template joomla

Miasto kolejny raz nie pomyślało o mieszkańcach i nie zapewniło dojazdu autobusami na Zawody Balonowe. Odpowiedź? Nie da się, nie idzie, no nie ma możliwości

R.Z/eSerwis.info; fot: Agencja/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

 
W tym roku nie wiele się zmieniło w przypadku dojazdu na Wielkanocne Zawody Balonowe organizowane z Lisich Kątach pod Grudziądzem. Impreza mogła mieć większą widownię - naszym zdaniem - tym bardziej, że to zawody pod patronatem Prezydenta Grudziądza. Takich imprez sportowych w Lisich Kątach w ciągu roku odbywa się więcej.
 
Przeloty balonów zawsze przykuwają uwagę widzów. Ten widowiskowy sport, często nieprzewidywalny ze względu na warunki atmosferyczne w tym pogodę czy wiejący wiatr, cieszy się dużą popularnością wśród widzów. Co roku na płycie lotniska w Lisich Kątach pojawia się  kilkaset osób, które własnym transportem przyjeżdżają zobaczyć widowiskowy start kilkunastu, czasem kilkudziesięciu balonów. 
 
 
 
Dojazd - ze względu na odległość od miasta - jest możliwy tylko własnym transportem.
 
W tym roku wysłaliśmy zapytanie do Urzędu Miejskiego przed tegorocznymi zawodami czy miasto zamierza zorganizować czasową komunikacje miejską do miejsca startu balonów, nawet jeżeli będzie ona odpłatna. W odpowiedzi otrzymaliśmy informację, że 
 
- „Nie ma możliwości zapewnienia komunikacji miejskiej na zawody”. 
 
Dlaczego? To droga zbyt wąska, a to brak możliwości dojazdu autobusami, problemy z parkowanie, coś może zablokować przejazd.
 
 
Innymi słowy „nie da się, nie można, nie idzie”. A przecież wystarczy ustawić czasowy znak zakazu postoju, wysłać jednego czy dwóch strażników miejskich, którzy przypilnują organizacji przejazdu. 
 
A podobno problemy są po to by je rozwiązywać.
 
Niestety kolejny rok spora część mieszkańców Grudziądza - nie posiadająca własnego auta, czy roweru mogła jedynie obejrzeć zdjęcia w internecie, ponieważ w tym roku ze względu na wiejący wiatr balony nie przeleciały dokładnie nad miastem. 
 
 
 
W Lisich Kątach w ciągu roku odbywa się wiele imprez sportowych wartych uwagi, możeby warto przynajmniej wtedy umożliwić - kilka razy w roku - dojazd komunikacją miejską, ponieważ nie każdy „przeciętny kowalski” to osoba zmotoryzowana - jak często zapominają o tym Ci, którzy od lat zasiadają za kółkiem. 
 
Może warto chociaż spróbować?
 
{media load=media,id=6090,width=640,align=center,display=inline}
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież