joomla templates top joomla templates template joomla

W czwartek przez Grudziądz przepłynie testowy rejs kontenerowy Gdańsk-Warszawa. Sztandarowa obietnica wyborcza PiS stanie się rzeczywistością, a Wisła szlakiem transportowym?

info: Województwo Kujawsko- Pomorskie, fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

 
W czwartek, 20 kwietnia ok. godz. 17.00 na grudziądzkiej Marinie przycumuje 50-metrowa barka z pchaczem. Organizatorem pilotażowego, badawczo-promocyjnego rejsu kontenerowego Wisłą z portów morskich do: Tczewa, Grudziądza, Bydgoszczy, Torunia, Włocławka, Płocka i Warszawy jest Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
 
Celem tego przedsięwzięcia jest identyfikacja utrudnień żeglugowych na drodze wodnej Wisły, z jakimi w obecnych warunkach nawigacyjnych, musi zmierzyć się armator, transportujący towar z portów morskich w głąb kraju oraz wzrost świadomości dotyczącej potrzeby włączenia żeglugi śródlądowej w system transportowy kraju.
 
 
 
Rejs zaplanowano w terminie 19-27 kwietnia i oprócz aspektu demonstracyjnego przewidziane jest przeprowadzenie badań szlaku żeglugowego na odcinku Gdańsk-Warszawa, które zobrazują obecny stan dolnej Wisły, jak również będą pomocne przy wskazaniu najbardziej racjonalnego rozwiązania w celu jej pełnego udrożnienia.
 
Na barce (właściwie zestawie pchanym, jako że napęd będzie stanowił pchacz) odbywać się będą spotkania zespołów problemowych ds. inwestycji na międzynarodowych drogach wodnych E-40 (polskiego odcinka drogi wodnej Bałtyk - Morze Czarne) i E-70 (Morze Północne - Odra - Wisła).
 
 
W Tczewie, Grudziądzu, Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku organizatorzy zwołają konferencje prasowe i zaproszą mieszkańców na imprezy integracyjne.
 
Warto dodać, że wydarzenie odbędzie się w ramach międzynarodowego projektu EMMA, który ma zwiększyć możliwości przewozu towarów i rozwinąć logistykę w państwach nadbałtyckich. Szczególny nacisk kładzie się na transport śródlądowy i morski. Spośród 21 podmiotów uczestniczących w projekcie EMMA, cztery są z Polski, w tym Województwo Kujawsko-Pomorskie i Miasto Bydgoszcz.
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież