joomla templates top joomla templates template joomla

Basen na Rządzu "przecieka". Poprzednio był problem ze znalezieniem pieniędzy na remont. Jak będzie teraz? Uczniowie, zawodnicy czekają!

R.Ż/eSerwis.info; fot: fot: T.M/eReporter24.pl; info: Urząd Miasta, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

 
Basen na os. Rządz mimo rozpoczęcia roku szkolnego nadal pozostaje nieczynny i może jeszcze nieco potrwać zanim uczniowie czy mieszkańcy osiedla w nim popływają. 
 
Z informacji uzyskanych z Urzędu Miejskiego wynika, że awaria basenu może nieco potrwać, a więc basen przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 na osiedlu Rządz będzie czasowo zamknięty. Powód?
 
- Nieszczelność w pionowej ścianie niecki, która uniemożliwia napełnienie basenu wodą - 
 
 
 
Awarię wykryto, gdy rozpoczęto przygotowania do otwarcia basenu i nalano wodę. Przeprowadzono już oględziny obiektu, w następnym etapie ma powstać kosztorys niezbędnych prac i zostanie podjęta decyzja co do harmonogramu usuwania nieszczelności. W tej chwili trudno ocenić, jak długo basen będzie zamknięty - informuje Ratusz.
 
Z komunikatu Urzędu Miejskiego wynika, że sprawa jest poważna, a wykonanie prac remontowych może nieco potrwać. 
 
Na basenie nie tylko odbywają się zajęcia szkolne, ale również treningi zawodników, w tym uczniów szkoły. Basen już wcześniej przechodził remonty, które były niezbędne do dalszego jego funkcjonowania. Był problem ze sfinansowaniem dostosowania basenu do zmieniających się przepisów  - jak informował swojego czasu Naczelnik Wydziału Oświaty - brakowało pieniądzy, nie zapewniono finansowanie niezbędnych prac dostosowawczych. Wtedy sprawa dotyczyła wszystkich basenów szkolnych w Grudziądzu.
 
Pieniądzy natomiast nigdy w ostatnich latach nie brakowało na sport zawodowy w mieście, który rok jest zasilany bezproblemowo - co swojego czasu akcentowali radni. 
 
 
 
Basen przechodził również remont w zeszłym roku, wymieniono w nim część elementów w ramach Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego. Dlaczego w ramach GBO skoro obowiązkiem utrzymania tego typu obiektów obarczony jest własciciel czyli Miasto? 
 
Z aktualnych wyjaśnień wynika, że awaria nie ma żadnego związku z wcześniejszym remontem, który przeprowadzono na krytej pływalni latem. Wymieniono wtedy spusty podłogowe i instalację przelewowową wokół niecki.
 
Przeprowadzono wówczas remont szatni chłopięcej i dziewczęcej oraz sanitariatów. Ponadto wymieniono grzejniki w pomieszczeniu, gdzie znajduje się niecka oraz lampy w holu. Zakupiono również liny torowe, odkurzacz wodny i szafki do szatni. 
 
 
 

Komentarze  

0 # Jacek 2017-09-24 18:10
W szkole nie tylko przecieka na basenie.Również sale gimnastyczne są regularnie zalewane. Ale najważniejsze, że kluby mają wszystko czego chcą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # irek 2017-09-21 18:21
Ciągle problemy, kasa dla zawodowców jest a dla zwykłych ludzi to nie ma. Trudno to pojąć
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # Anul 2017-09-21 17:12
Prawdziwy obraz miasta.
Obraz nędzy i rozpaczy.
Nie dość że mamy baseny w najgorszym stanie w kuj.pom. To jeszcze zamknięte.
Ważne że na obcokrajowców w Gkm i Olimpii jest kasa,nasze grudziadzkie dzieci się nie liczą.
Może należy napisać o tym do Pani Zalewskiej?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować