joomla templates top joomla templates template joomla

Pracownicy MOPR i policja będą sprawdzać zaniedbania w rodzinach, nadużywanie alkoholu, uzależnienia od narkotyków, przemoc w rodzinie czy bezradność w prowadzeniu gospodarstwa domowego

info: UM/Grudziądz; fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

 
Od czerwca ponownie ruszają patrole pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie i funkcjonariuszy Policji w ramach Projektu Socjalnego Zespół Prewencyjny.
 
Ze względu na wprowadzony stan epidemii w połowie marca 2020 r. zawieszone zostały patrole w ramach Zespołu Prewencyjnego. W związku z odmrażaniem gospodarki i wznawianiem działalności sektora publicznego pracownicy MOPR i funkcjonariusze Policji od czerwca ponownie będą wizytować środowiska.
 
 
Patrole odbywać się będą w szczególności w piątki i soboty w godzinach od 17:00 do 22:00. Zachowane zostaną wszelkie środki ostrożności.
Projekt Socjalny – Zespół Prewencyjny powstał w 2018 roku z inicjatywy Komendy Miejskiej Policji, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie i Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
 
Celem projektu jest monitorowanie sytuacji rodzin, w których dominującymi problemami są: zaniedbania opiekuńczo – wychowawcze, nadużywanie alkoholu, uzależnienia od narkotyków i innych substancji psychoaktywnych, bezradność w prowadzeniu gospodarstwa domowego, przemoc w rodzinie, brak opieki nad osobami nieporadnymi ze względu na wiek oraz stan psychiczny lub fizyczny.