joomla templates top joomla templates template joomla

Będzie więcej miejsca, ale nie będzie np. basenu. IV LO powraca do swojej dawnej siedziny przy ul. Sienkiewicza, która od kilku lat stoi pusta. Przez kilka lat mieścił się tutaj zamiejscowy oddział UMK

Agencja Informacyjna eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski podjął decyzję o przeniesieniu IV Liceum Ogólnokształcącego do pierwotnej siedziby przy ul. Sienkiewicza 22.
 
 
- Przeprowadzkę IV Liceum Ogólnokształcącego planujemy jeszcze w wakacje, tak by rok szkolny 2019/2020 mógł się już rozpocząć w nowej lokalizacji - mówi Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski.
 
 
9 stycznia m.in. Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski, wiceprezydent Szymon Gurbin, Naczelnik Wydziału Edukacji Sławomira Gajewska, dyrektor IV LO Beata Sikorska oraz Główny Specjalista ds. Mienia Komunalnego Urzędu Miejskiego Dariusz Morczyński dokonali wstępnego przeglądu budynku. Rozmawiano także o pracach naprawczych, które wymusza stan obiektu oraz dostosowaniu go do potrzeb uczniów i nauczycieli.
 
 
Przypomnijmy, siedziba IV LO niegdyś mieściła się w budynku przy ul. Sienkiewicza. Szkołę przeniesiono na Rządz, by stworzyć dogodne warunki dla filii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.
 
Niestety uczelnia po kilku latach funkcjonowania w Grudziądzu zrezygnowała z prowadzenia zamiejscowego ośrodka. Pozostał piękny i niewykorzystany budynek szkolny z bardzo dobrym zapleczem sportowym i prestiżową lokalizacją. Od września br. ponownie wrócą do niego licealiści.